Rama ‘mbron’ Veliajn: Lali këtu do jetë, le të thotë ç’të dojë opozita

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Rama nga lagjia e re në Zall-Herr ku dorëzoi çelësat për 199 shtëpi të rindërtuara, mori në “mbrojtje” Erion Veliajn, në bashkinë e të cilët ai ka sekuestruar 2 pallate pa leje tashmë.

Pasi foli për ndërtime pa leje në mes të Tiranës, bashkinë e të cilës e drejton Veliaj, Rama tha sot se le të thonë ç’të duan për Veliaj, ai do të qëndrojë aty.

Ata janë pa din dhe imam. Prandaj janë aty ku janë. Lalit t’i thonë ç’të duan, lali këtu është. Dhe duke ardhur shumë vërdallë në fshatrat e Tiranës, ato t’i kthejë në hudhra që të mos e marrin mësysh pastaj. Prandaj është më i buzëqeshur se sa mua, sepse unë nuk e kam gjetur se si bëhet kjo”, tha Rama.

Por pavarësisht këtyre deklaratave, duket se ka një “krisje” mes të dyve, pasi Rama nxori Belinda Balluku për konfiskimin e një pallati në Tiranë që ishte pa leje. Ajo që u vu re në këtë operacion publik të qeverisë ishte fakti se mungonte kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ka përgjegjësinë për administrimin e Tiranës.

Veliaj deri tani ka heshtur, duke mos reaguar ndaj denoncimeve flagrante nga anëtarët e kabinetit të shefit të tij, duke pasur një tjetër qëndrim nga denoncimet e bëra nga mediat për të cilat Kryebashkiaku i cilësonte si gjoba mediatike.


Të fundit

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio...

Inteligjenca amerikane: Luftimet në Ukrainë do të ngadalësohen në muajt e dimrit

Luftimet në Ukrainë janë ngadalësuar dhe kjo ka të ngjarë të vazhdojë në muajt e ardhshëm të dimrit, besojnë agjencitë e inteligjencës amerikane. Megjithatë,...

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por kishte disa problem për të...

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme...

Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit. Vrasësi i vetë-rrëfyer...

Lajme të tjera

Web TV