test

Rikthim në Premier League, Diego Costa prezantohet tek skuadra angleze

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Diego Kosta është zyrtarisht futbollisti më i ri i Wolverhampton. Sulmuesi spanjoll me origjinë braziliane, është rikthyer dhe njëherë në Premier League, kësaj radhe me një aventurë të re.

Ish-futbollisti i Chelsea mbylli aventurën e tij me skuadrën e Atletico Mineiros dhe prej muajsh qëndron pa ekip.

Ai erdhi në klubin anglez, si zëvendësues i Sasha Kaljaziç, i cili pësoi menjëherë një dëmtim në fillim të sezonit dhe që pritet ta mbajë jashtë fushave për një kohë të gjatë.

Të fundit

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Bajrami: “Dhamë maksimumin tonë, tani duhet të mendojmë për ndeshjen ndaj Kroacisë”

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në historinë e Kampionateve Europiane, pas vetëm 23 sekondash lojë ndaj Italisë, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë dolën...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Lajme të tjera

Web TV