Dalin fotot/ Kush është Akil Nerjaku, shënjestra e atentatit të dështuar në Durrës!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është bërë publike për mediat foto dhe emri i shënjestrës së atentatit të dështuar në Durrës.

Sipas informacioneve konfirmohet se Akil Nerjaku ka qenë shënjestër e një atentati me snajper që dështoi ditën e djeshme në zonën e plazhit në Durrës.

Detaje të tjera për ngjarjen tregojnë se Nerjaku ka qenë duke lëvizur mesditën e djeshme në këtë zonë në momentin kur ka ndodhur ngjarja.

Mësohet se autorët kanë qëlluar me snajper nga brenda një furgoni sapo ai ka dalë nga automjeti i blinduar G-Class.

Plumbi nuk ka e kapur shënjestrën, por ka përfunduar në një automjet që ndodhej i parkuar, me targa të huaja.

Akil Nerjaku nuk është emer i panjohur për policinë. Ai është arrestuar disa vite më parë për armëmbajtje pa leje dhe është liruar më pas nga gjykata.

Del FOTO/ Kush është Akil Nerjaku, shënjestra e atentatit të


Të fundit


Vrasja e gruas shtatzënë nga ish bashkëshorti, pezullohen katër policë në Kosovë

Vrasja e gruas shtatzënë, Hamide Magashi nga ish-bashkëshorti i saj, Sokol Halili në ambientet e spitalit në Prishtinë  tronditi opinion publik. Ministri i Punëve të...

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Lajme të tjera

Web TV