Shoqëronte Ervis Martinajn para se të zhdukej, Lami kërkon lirinë në Apel

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në datën 20 shtator në orën 09:50 do të mbahet seanca për masën e sigurimit, për ish-efektin Jeton Lami, i cili shoqëronte Ervis Martinajn para se ai të zhdukej.

 “Ju bëjmë me dije se në Gjykatën e Apelit Tiranë është regjistruar çështja penale (masa e sigurimit), me person nën hetim Jeton Lami. Çështja është planifikuar për tu gjykuar më datë 20.09.2022, ora 09:50.”

Jeton Lami u arrestua më 24 gusht 2022,  pasi akuzohet se ka ndihmuar dhe transportuar të shumëkërkuarin e drejtësisë shqiptare, Ervin Martinajn.

Ai akuzohet se ka shpërdoruar detyrën duke përkrahur dhe transportuar Martinajn.

Ervis Martinaj është një nga emrat më të lakuar të drejtësisë në Shqipëri. Prej disa javësh ai rezulton i zhdukur dhe ende nuk ka asnjë gjurmë të tij. Ishin familjarët që denoncuan në polici zhdukjen të cilësuarit “mbret i lotove.

Hetimet nisën pas kallëzimit të Faik Martinaj, xhaxhait të 40-vjeçarit të shumëkërkuar, i cili denoncoi humbjen e kontakteve me nipin dhe ngriti dyshime se mund t’i ketë ndodhur diçka e keqe për shkak të përplasjeve që ka me grupe kriminale që kanë interes ta eliminojnë.


Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...

Lajme të tjera

Web TV