Vodhi vilën e Benzema, ish-drejtori i Ujësjellësit të Kurbinit ekstradohet drejt Spanjës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-drejtori i Ujësjellës-Kanalizime në Kurbin, Alfred Prodani është ekstraduar drejt Spanjës pasi akuzohet për vjedhjen e vilës së yllit të Real Madrid, Karim Benzema.

Ky lajm është bërë i ditur nga Policia Kombëtare e Spanjës. Në njoftimin e tyre thuhet se Prodani është i kërkuar nga sistemi i drejtësisë spanjolle.

Rikujtojmë se vjedhja e vilës së Benzema ka ndodhur në shkurt të vitit 2019-të, ndërsa ishte duke u luajtur klasikja Real Madrid-Barcelona.

Ish-drejtori i Ujësjellës-Kanalizime në Kurbin, Alfred Prodani u arrestua nga policia me 7 maj pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vjedhje në Spanjë.

Të fundit

Samiti i 6 dhjetorit në Tiranë/ Xhaçka: Flet për ndryshime madhore gjeopolitike të BE

“Fakti që Samiti BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet në Tiranë, në rajonin e Ballkanit Perëndimor, flet për një sërë...

Shqipëria lë pas vendet e botës, Rama: Rritja më e madhe e turizmit nga viti 2019

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Shqiëpria është e para për rritjen e turizmit krahasuar me vitin 2019, kur filloi pandemia e COVID-19. Rama ka...

VIDEO/ Publikoi SMS me Neymar, Fero i jep fund martesës me Arbenitën?

Neymar ka krijuar një trend viral të TikTok të cilit së fundmi i është bashkuar edhe Arbnita Ismajli. Por gjat ëkëtij trendi modelja ka...

Me parulla komuniste dhe foton e Enver Hoxhës, nostalgjikët e diktatorit kryejnë homazhe

Shqipëria feston sot ditën e Çlirimit, teksa përkujtohen dëshmorët që kanë dhënë jetën për liri. Si çdo vit, nostalgjikët ndaj diktatorit Enver Hoxha kanë marrë...

Vdes piloti legjendar grek, i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore

Ka humbur jetën në moshën 102-vjeçare i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore, Kostantinos Hatzilakos. Lajmi ka shkaktuar trishtim në komunitet. 102-vjeçari ishte një...

Lajme të tjera

Web TV