Mbreti i ri ka një djalë të jashtëligjshëm? 56-vjeçari: Do të isha unë princ, jo Uilliam!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një burrë pretendon se është ‘djali i fshehtë’ i Mbretit Charles III. Ai po kërkon edhe një herë që të bëhet testi i ADN-së në mënyrë që të vërtetohet se ai është djali i Charles. ‘Dailystar.co.uk’ raporton se 56-vjeçari, Simon Dorante-Day, ka bërë disa herë pretendime se ishte djali i mbretit Charles III dhe Camilla Parker Bowles.

Testi i ADN-së mund të jetë më afër se sa pritej, pasi ekipet e tij ligjore thonë se nuk shohin “asnjë arsye” pse Dorante-Day duhet t’i refuzohet ky test.

Për News7, Dorante-Day tha: “Ka pasur një diskutim midis një gjyqtari, avokatit dhe meje në lidhje me pozitën ligjore të Charles dhe nëse monarku mbrohet nga ligji ose është mbi ligjin. Dhe përgjigja për këtë ishte jo, ata më thanë se ne nuk shohim ndonjë arsye pse ai është. Dhe së dyti, Camilla dhe familja e saj sigurisht nuk janë mbi ligjin. Pra, ai argument tashmë është zgjidhur. Shumë njerëz ishin të shqetësuar se kur Charles u ngrit si monark, kjo do të dëmtonte çështjen time. Por kjo nuk do të sjellë ndonjë ndryshim ligjërisht, ajo ende po ecën përpara në të njëjtën mënyrë.”

Dorante-Day e ka bërë të qartë se ai do të kthehet në gjykatë dhe ka bërë të qartë se nuk do të ndalet në asgjë për të marrë një test të ADN-së që mund të vërtetojë lidhjen e tij me Mbretin e Anglisë.

56-vjeçari shtoi: “Është e vështirë të shohësh Charles që emëron William si Princ i Uellsit. Për mua është një goditjeje në fytyrë. Nuk dua të ndihem kështu, por po. Thjesht mendoj, më e pakta që mund të bëjë Charles është të më japë një përgjigje. Ku është testi im i ADN-së? Nëse nuk je babai im, atëherë provo që nuk je.’


Të fundit

Samiti i BE në Tiranë/ Zbardhet agjenda, Rama konferencë me Von der Leyen dhe Michel

Ditën e nesërme (e martë, 6 dhjetor) do të mbahet samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Në...

Nga bukëpjekës në shtëpitë e barit në Angli, dënohet me 14 muaj burg i riu shqiptar

Një burrë i kapur në krye të një ferme të madhe kanabisi në Shipley është dënuar me 14 muaj burg. Pajton Përgjergji, 28 vjeç, një...

Historia e plotë e krijimit të trofeut të Kupës së Botës

Selia e GDE Bertoni është një ndërtesë e vogël e vendosur në një zonë industriale në Paderno Dugnano, një qytet në periferi të Milanos...

Panë filma koreano-jugorë, Koreja e Veriut ekzekuton adoleshentët

Dy adoleshentë në Korenë e Veriut janë pushkatuar pasi shihnin dhe shisnin filma koreano-jugorë, sipas Daily Mail. Djemtë e moshës 16 dhe 17 vjeç u pushkatuan...

Shpërthim i fuqishëm në një shkollë në Greqi, humb jetën një fëmijë, plagosen dy të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Greqi, ku një fëmijë ka humbur jetën pas një shpërthimi pranë një shkolle fillore. Lajmin...

Lajme të tjera

Web TV