Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

Ky robot imiton shprehjet njerëzore dhe është mjaft rrëqethës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ameca është një robot humanoid që arrin të riprodhojë shprehjet njerëzore: ta shikosh atë duke na imituar është një përvojë disi shqetësuese që na projekton në të ardhmen.

Nuk është hera e parë që roboti humanoid Ameca bën bujë: ai kishte dalë në pah dhjetorin e kaluar, kur kompania britanike Engineered Arts, krijuesi i saj, kishte publikuar një video në të cilën tregonte aftësitë e saj shprehëse. Tani Ameca është përmirësuar më tej, me dymbëdhjetë aktivizues të rinj që e lejojnë atë të supozojë gjithnjë e më shumë shprehje njerëzore të habisë, neverisë, dhimbjes.

PËRMIRËSIMET

Përmirësimi kryesor që shihet në videon e re të publikuar nga Engineered Arts është se Ameca tani është në gjendje të përdorë edhe krahët dhe duart gjithashtu: prek ekranin, lëviz gishtat – me pak fjalë, arrin të lëvizë pjesën e poshtme të trupit.

Më të vëmendshëm do të vërejnë se në videon që kemi futur në fillim është një person që punon në një kompjuter në sfond: nëse shikoni nga afër, do të shihni se ai po shikon imazhet e prototipit Optimus, humanoidi i projektuar nga Tesla. , duke kërcyer. Sipas Interesting Engineering, do të ishte një goditje ndaj Musk, i cili vazhdon të shtyjë datën e prezantimit të robotit të tij humanoid.

DALLIMI I DREJTË

A është Ameca një inteligjencë artificiale apo një robot? Përgjigja vjen nga vetë Engineered Arts, e cila nënvizon në faqen e saj të internetit: “Ne ndërtojmë robotë dhe Ameca dëshiron të jetë një platformë në të cilën do të zhvillojë AI. Robotët nuk janë AI, dhe AI ​​nuk ka të bëjë vetëm me robotët”.

SHPREHJET SPONTANE

Lexo edhe :  “R.I.P Donald Trump”, si qëndron e vërteta e parashikimit të “The Simpsons”?

Pavarësisht se është përcaktuar nga krijuesit e saj “roboti humanoid më i avancuar në botë”, Ameca (të paktën tani për tani) është në gjendje të riprodhojë vetëm shprehjet e fytyrës njerëzore, por nuk mund t’i shfaqë ato në mënyrë autonome: ky është një lajm i mirë për ata që kanë frikë se robotët do të na vjedhin punët, sepse një humanoid i pashprehur vështirë se do të jetë në gjendje të zëvendësojë një person, nëse jo në detyra të përsëritura dhe jo në kontakt me publikun. Ameca, ndër të tjera, nuk di të ecë: megjithatë, sipas Engineered Arts, kjo veçori është në zhvillim e sipër dhe duke qenë se është një robot modular mund të shtohet më vonë së bashku me përmirësime të tjera. Tani për tani na mbetet vetëm të vëzhgojmë buzëqeshjet në Youtube, duke pyetur veten se kur kufijtë midis teknologjisë dhe realitetit do të jenë aq të paqarta sa të mos jenë më të dukshëm.

Të fundit

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën e foshnjave të parakohshme

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri...

Zaragoza është në rrugën e duhur për të nënshkruar me mesfushorin Keidi Bare

Në një zhvillim të fundit, drejtori sportiv Juan Carlos Cordero dhe përfaqësuesi i mesfushorit shqiptar, Juanma López, kanë bërë hapa të rëndësishëm drejt nënshkrimit...

Ç’do të ndodhë mes Kimmich dhe FC Bayern? Ja kur vendoset e ardhmja e yllit gjerman

Çfarë do të ndodhë mes Joshua Kimmich dhe FC Bayern? Kjo pyetje aktualisht po trazon shumë mendje në Mynih. Kontrata e 91-herë lojtarit të kombëtares...

VIDEO/ Kim Kardashian rikrijon videon virale së bashku me Andrea Bocellin

Nga India në Itali, motrat Kardashian janë gjithmonë aty ku është vëmendja. Kim dhe Khloé Kardashian bënë një sërë paraqitjesh mahnitëse në dasmën e...

Strategu i fushatës së Bill Clinton: Dyert për Biden janë mbyllur

Fushata e rizgjedhjes së Presidentit Biden ka përfunduar plotësisht, parashikoi të enjten komentatori politik i CNN dhe ish-strategu i Bill Clinton, Paul Begala. “Kam folur...

Lajme të tjera

Web TV