Ekipi i Ballkanit mbërrin në Kosovë, makthe gjatë nisjes së parë të avionit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ballkani është rikthyer në Kosovë pas një nate të gjatë dhe me ankth.

Kampioni në fuqi i Kosovës luajti në udhëtim te skuadra çeke Slavia e Pragës, ku pësoi humbje me rezultat 3-2.

Por pasi ishin nisur rreth orës 02:00 pas mesnate, aeroplani u desh të rikthehej përsëri në Pragë.

Aeroplani ishte nisur për në Prishtinë, por është kthyer sërish për në aeroportin e Pragës, pasi i është krisur xhami.

Megjithatë e gjithë ekspedita e Ballkanit janë nisur për në Kosovë në ora 08:30 dhe tanimë kanë ateruar në aeroportin e Prishtinës.


Të fundit

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Lajme të tjera

Web TV