Kremlini e mohon: Nuk i është bërë atentat Vladimir Putinit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov ka mohuar pretendimet se ka pasur një atentat kundër presidentit rus Vladimir Putin.

I pyetur nëse raportet, të cilat qarkulluan fillimisht në Telegram, ishin të sakta, Peskov tha jo, sipas mediave shtetërore ruse.

Të mërkurën, britanikja Daily Mail raportoi se limuzina e presidentit rus u godit, pa dhënë asnjë informacion për kohën dhe vendin e incidentit të supozuar. Sipas të njëjtit burim, autoritetet kanë bërë një sërë arrestimesh, ndërsa anëtarët e gardës personale të Putinit janë shkarkuar për shkak se lëvizjet e tij u bënë të njohura. Informacioni specifik fillimisht u transmetua nga rrjeti anti-rus General SVR.

Sipas Daily Mail, “General SVR është një kanal rus në Telegram që publikon rregullisht informacione të supozuara konfidenciale për Putinin dhe Kremlinin.

Ndërsa disa janë të kujdesshëm ndaj gjeneralit SVR, të tjerë thonë se është një nga kanalet e pakta të spikatura anti-Putin në Rusi që ofron një pasqyrë të asaj që po ndodh realisht në Kremlin.


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV