Të gjithë kuriozë për jetën e Mbretëreshës, seriali ‘The Crown’ më i shikuari në Netflix!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

The Crown” i Netflix ka patur një rritje dramatike të shikueshmërisë këtë javë, duke u ngjitur në vendin e tretë në listën e filmave më të shikuar në platformën e transmetimit.

Rritja e shikueshmërisë vjen pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, e cila ndërroi jetë paqësisht në moshën 96-vjeçare të enjten më 8 shtator në Balmoral të Skocisë. Drama mbretërore “The Crown” tregon mbretërimin e Madhërisë së saj gjatë disa dekadave, duke filluar nga fundi i viteve 1940 me një kthesë imagjinare.

Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II, e cila ishte monarkja më jetëgjatë e Britanisë, ka ndezur homazhe emocionale në të gjithë vendin dhe duket se njerëzit kanë hyrë në platformën e transmetimit Netflix për të rijetuar momentet e hershme të mbretërimit të saj përmes shfaqjes ndërsa aktorja Olivia Colman portretizon Madhërinë e saj.

Shfaqja aktualisht po xhirohet për sezonin e tyre të gjashtë pasi e ndërpreu atë për një ditë për shkak të vdekjes së Mbretëreshës. Xhirimet u pezulluan vetëm për një ditë si shenjë respekti për monarken, pasi skenat që mbulonin vdekjen tragjike të Princeshës Diana në Paris në gusht 1997 ishin planifikuar të xhiroheshin të premten.

 


Të fundit

110 – vjet ekonomi shqiptare – përballja me sfidat e zhvillimit ekonomiko-social

Nga Anastas Angjeli, Adrian Civici Ekonomia shqiptare në periudhën para shpalljes së pavarësisë deri në luftën e II-të botërore Struktura ekonomike...

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Lajme të tjera

Web TV