Vonohen për njerëzit por jo për kafshët, zjarrfikësit shpëtojnë kotelen në Tiranë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje jo shumë e zakonshme ka ndodhur në Tiranë ditën e sotme. Zjarrfikësit e Tiranës kanë shpëtuar një kotele që kishte ngecur në majë të një peme dhe ishte në rrezik për jetën.

Kotelja u përkiste dy vajzave, të cilat kanë njoftuar zjarrfikësit me këta të fundit që u janë përgjigjur pozitivisht thirrjes së vajzave dhe kanë shkuar në vendngjarje. Mund të ndodhë që zjarrfikësit në vendin tonë të vonohen kur digjet ndonjë banesë dhe rrezikohet ndonjë njeri, por kurrsesi kur bëhet fjalë për kotele.

Ngjarja ka ndodhur pranë Hotel Diplomat, në zonën e “Vasil Shantos”, në kryeqytet. Nga pamjet e dërguara në redaksinë tonë duket momenti kur zjarrfikësi hero e pret kotelen me duar dhe e mban atë disa minuta si trofeun më të mirë që zjarrfikësit kanë realizuar kohët e fundit.

Pra nëse banesa ose jeta juaj është në rrezik nga ndonjë zjarr, nuk ju premtojmë dot se zjarrfikësit do jenë aty në kohën e duhur për tu shpëtuar, por nëse macja juaj ndodhet në rrezik, telefonojini ata pa u menduar dy herë.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV