Fotoja e re e Princit Harry me Mbretëreshën Elizabeth ka prekur planetin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbretëresha Elizabeth ndërroi jetë më 8 shtator dhe Princi Harry e ka të vështirë ta pranojë këtë, pasi nuk mundi të përmbajë emocionet e tij gjatë procesionit të arkivolit të saj nga Pallati Buckingham në Westminster Hall të mërkurën.

Një foto e Harrit në moshën 11-vjeçare është shfaqur dhe princi ëndërrimtar i atëhershëm shoqëroi gjyshen dhe stërgjyshen e tij, duke mbajtur një çadër dhe duke mbrojtur dy gratë nga shiu.

Fotoja u shkrep në vitin 1995 kur familja mbretërore ishte në Sandringham për Krishtlindje dhe është e mundur që të ishte marrë edhe në ditën e Krishtlindjes kur ata ishin jashtë kishës para shërbimit.

Princi Harry ngriti dorën për t’u siguruar që ombrella e tij të ishte mjaft e lartë për Mbretëreshën Elizabeth dhe stërgjyshen e tij. Humbja e gjyshes së tij e ka shkaktuar dëm pasi princi dukej dukshëm i stresuar të mërkurën në Westminster dhe gruaja e tij, Meghan Markle, ishte aty për t’i mbajtur dorën për ta ngushëlluar.

Harry dhe Meghan Markle thanë në një deklaratë: “Duke festuar jetën e gjyshes sime, Madhëria e saj i kujton të gjithëve busullën udhëzuese që ajo ishte për shumë njerëz dhe përkushtimin e saj ndaj shërbimit dhe detyrës. Ai ishte i admiruar dhe i respektuar botërisht”.

Gjithashtu, Princi Harry theksoi në mesazhin e tij: “Gjyshe, ndërsa kjo ndarje përfundimtare na sjell pikëllim të madh, unë jam përgjithmonë mirënjohës për të gjitha takimet tona të para, që nga kujtimet e mia të hershme të fëmijërisë me ty, deri në takimin me ty për herë të parë”. Komandant i Përgjithshëm dhe në momentin e parë që takoi gruan time të dashur dhe përqafove stërnipërit e tu të dashur“.


Të fundit

Sizmiologu i famshëm grek flet mbi tërmetet e fundit: Çfarë e pret rajonin

Sizmiologu kontravers grek Akis Tselentis ka bërë disa paralajmërime në lidhje me tërmetet e fundit në zonën e Evias...

Samiti i 6 dhjetorit në Tiranë/ Xhaçka: Flet për ndryshime madhore gjeopolitike të BE

“Fakti që Samiti BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet në Tiranë, në rajonin e Ballkanit Perëndimor, flet për një sërë ndryshimesh madhore në kuptimin gjeopolitik...

Shqipëria lë pas vendet e botës, Rama: Rritja më e madhe e turizmit nga viti 2019

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Shqiëpria është e para për rritjen e turizmit krahasuar me vitin 2019, kur filloi pandemia e COVID-19. Rama ka...

VIDEO/ Publikoi SMS me Neymar, Fero i jep fund martesës me Arbenitën?

Neymar ka krijuar një trend viral të TikTok të cilit së fundmi i është bashkuar edhe Arbnita Ismajli. Por gjat ëkëtij trendi modelja ka...

Me parulla komuniste dhe foton e Enver Hoxhës, nostalgjikët e diktatorit kryejnë homazhe

Shqipëria feston sot ditën e Çlirimit, teksa përkujtohen dëshmorët që kanë dhënë jetën për liri. Si çdo vit, nostalgjikët ndaj diktatorit Enver Hoxha kanë marrë...

Lajme të tjera

Web TV