‘Ringjallet’ Elvis Presley, ikona e muzikës shfaqet në America’s Got Talent! (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sezoni i fundit i ‘America’s Got Talent’ ka pasur konkurrentë të jashtëzakonshëm, por kush është më i jashtëzakonshëm se Elvis Presley?!

Siç shkruan Daily Mail, kompania ‘Metaphysic’, me një teknologji të papërshkrueshme, solli në jetë ikonën më të madhe të muzikës të të gjitha kohërave.

‘Metaphysic’ bëri të dukej sikur Elvis ishte gjallë dhe shëndoshë e mirë, dhe qëndronte pikërisht aty në skenë përballë jurisë, audiencës dhe miliona shikuesve nga ekrani.

Magjia e pabesueshme e efekteve speciale madje, bëri që këngëtari edhe të prezantohej shkurtimisht, dhe të thoshtte se sa mirënjohës ishte që po merrte pjesë në konkurs përpara se të fillonte të performonte disa nga hitet e tij.

Me të vërtetë dukej sikur Mbreti ishte ringjallur dhe fansat mbetën gojëhapur nga teknologjia, pasi veç pamjes edhe lëvizjet e tij ishin ekzaktësisht si të këngëtarit kur ai ishte gjallë.

Më pas, Presley ndau skenën me dy gra të tjera, ‘versione të rreme’ të vetë anëtareve të jurisë të “America’a Got Talent”, Heidi Klum dhe Sofia Vergara, dhe më vonë iu bashkua edhe Simon Cowell.

Ndërkohë, kudo flitet se mbase kjo është e ardhmja e performancave dhe shfaqjeve televizive dhe muzikore.

Kjo nuk është hera e parë që një personazh i famshëm ‘ringjallet’ duke përdorur teknologjinë. Tupac u ‘ringjall’ përmes teknologjisë hologram në 2012 për një performancë të veçantë në Coachella.

 


Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...

Lajme të tjera

Web TV