Kush merr pjesë në procesionin e fundit për Mbretëreshën?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndonëse nuk ka ndonjë ndryshim shumë të madh me ceremonitë e mëparshme sot, procesioni i fundit është megjithatë më intim, me shkallën e pjesëmarrësve që ulet ritual pas rituali gjatë varrimit të Mbretëreshës.

Anëtarët e Kalorësisë së Shtëpisë, duke përfshirë tubacionet dhe daullet e regjimenteve skoceze dhe irlandeze, dhe anëtarë të stafit personal të Mbretëreshës do të udhëheqin procesionin, duke ecur përpara arkivolit të Mbretëreshës.

Pas arkivolit, ka anëtarë të familjes së Mbretëreshës, Mbretit Charles III dhe Princit William, Princit të ri të Uellsit.

Anëtarët e familjes mbretërore, duke përfshirë vetë Mbretin, do t’i bashkohen procesionit në kështjellë – ndërsa Camilla, bashkëshortja e Mbretit do të ndjekë në një makinë së bashku me Katerinën, Princeshën e Uellsit, Meghan, Dukeshën e Sussex dhe Sophie, konteshën e Wessex.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV