I mori jetën vëllait dhe kunatës, Arsen Muskurti ankimon vendimin e arrestit me burg

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Arsen Muskurti i akuzuar për vrasjen e vëllait dhe kunatës së tij ka ankimuar vendimin e arrestit në burg. Mësohet se në ankimin e dorëzuar në gjykatë, avokati kërkon të kryhet aktekspertimi i shëndetit mendor.

Muskurti ekzekutoi me armë vëllain e tij dhe kunatën, Dritan dhe Nora Muskurti. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e 30 gushtit në Tiranë. Arsen Muskurti mori armën dhe vrau çiftin e bashkëshortëve brenda ambienteve të biznesit të tyre.

Pasi kreu krimin ai u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe u arrestua disa orë më vonë. Në seancën gjyqësore të zhvilluar më herët, Muskurti nuk ka shfaqur pendesë. Shkak për krimin e rëndë dyshohet të jenë bërë konfliktet e hershme që dy vëllezërit kishin.


Të fundit

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Çmendi serbët në stadium/ Rrëfimi prekës i Xhakës: Babai vuajti 3 vjet e gjysmë në burgje

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

Lajme të tjera

Web TV