Lobimi rus/ Dashamir Shehi: Basha të bëjë transparencë, ja çfarë i kërkova

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin Now me Erla Mëhillin ka folur për skandalin Lulzim Basha me lobimin rus.

Sipas Shehit, Basha ka gabuar por nuk e ka bërë vetëm.

Shehi thekson se i është drejtiuar Bashës, duke i kërkuar të bëjë transparencë me paratë që ka marrë, ku i ka marrë dhe për çfarë i ka përdorur.

Ne nuk mund të mbajmë peng opozitën. Po marr rastin Basha.

Basha ka bërë një sërë gabimesh, ku i ka marrë dhe çfarë i ka bërë.

Iu drejtova Bashës trego sinqeritet të kujt janë këto paratë. Këtu është gabimi edhe i grupit të anti-Bashës.

Basha vetë duhet ta sqarojë. Unë them se kjo gjuhë e shfrenuar, është e gabuar për PD. Rrëshqet në batak.

Basha ka gabuar por jo vetëm.

Kush ka futur duart të paratë e shtetit le të përgjigjet”, tha Shehi.

Të fundit

Ballkani mposhtet minimalisht në Çeki nga Plzen, paraqitje dinjitoze nga suharekasit

Ballkani i pafat në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Conference League. Skuadra nga Suhareka u mund minimalisht...

Spektakël në Holandë mes Ajax dhe Marseille, AEK ”shokon” Brightonin në shtëpi

Shumë gola për një pikë në “Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit, me Ajaxin dhe Marseillën që ndanë nga një pikë falë barazimit spektakolar 3-3....

Biden do dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare SHBA, Jake Sullivan, tha në një konferencë për shtyp, se Presidenti Joe Biden, do njoftojë Zelensky një paketë të re...

Duheshin 84 vota, Kuvendi shtyn rritjen e pagave për Kushtetuesen

Kuvendi nuk mundi të miratonte as këtë të enjte ligjin për Gjykatën Kushtetuese që parashikon rritjen e pagave për anëtarët e saj. Kjo për...

Ekzekutohet një 33-vjeçar në Shkodër, të dhënat e parae

Shkodër/Informacion paraprak   Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç,...

Lajme të tjera

Web TV