Raportoi për 14 orë varrimin e Mbretëreshës, gazetaren e zë gjumi në transmetim ‘live’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Funerali i mbretëreshës Elizabeth II, ishte një nga ngjarjet më të shikuara ndonjëherë, përmes ekranit.

Gazetarët, më shumë se të gjithë e ndjenë lodhjen, në raportimin që zgjati më shumë se 10 orë. Gazetarja australiane Allison Langdon është filmuar në gjumë, teksa ishte në prehrin e kolegut, pas 14 orëve raportim të drejtpërdrejtë nga pallati mbretëror Buckingham.

Gazetarët përfshirë Sussan Reid dhe Huwa Edwards, mbuluan të gjithë ceremoninë e varrimit të Mbretëreshë Elizabeth, në Mbretërinë e Bashkuar.

FOTO- Raportoi për 14 orë me radhë varrimin e

Televizionet nga e mbarë bota kishin dërguar ekipet e tyre që të transmetojnë gjithçka direkt, megjithatë Langdon tërhoqi vëmendjen pasi nuk kishte arritur më t’i mbajë sytë e hapur nga lodhja.

Prezantuesja e emisionit Today, është fotografuar duke bërë një “sy gjumë” pas raportimit 14 orësh që u transmetuar direkt dhe për asnjë moment nuk ka pasur ndërprerje.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV