A u financuan demokratët nga Rusia? Rama: Të gjithë, nga non-grata te Luli i shkretë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Çështjen e lobimit të PD me para ruse, kryeministri Edi Rama e cilëson si një “gur” që demokratët po e përdorin për të goditur njëri-tjetrin.

Në emisionin “Opinion”, Rama kujtoi dhe deklaratën e kryedemokratit Sali Berisha se Basha ka marrë provat nga PD, duke thënë se prokuroria duhet të hetojë pasi provat ekzistojnë ende.

“Kjo çështje është kthyer në skenën politikë jo për të bërë transparencë, por për tu përdorur si gurë i radhës për tu vrarë mes tyre. Njerëzit që i vunë gjoksin në atë kohë Bashës, sot flasin për kompjutera të zhdukur. Çështjen e investigon prokuroria, provat janë aty dhe çështja është aty., Sot është dita për ti kërkuar ndjesë, Ballës, Spiropalit dhe Braçës”,-tha Rama.

Kryeministri tha gjithashtu me siguri se në PD kanë qenë të gjithë në dijeni për financimet ruse, madje edhe kryedemokrati i tanishëm, Sali Berisha.

“Ky financim ka qenë i ditur nga të gjithë dhe e kanë mbrojtur të gjithë, që nga non-grata i madh, deri te Luli i shkretë”, tha Rama.

Rama mohoi zërat që ai të ketë ndikuar për të mbyllur çështjen, madje tha se kanë qenë pikërisht socialistët që kanë denoncuar publikisht

“Zëra ka për gjithçka në Shqipëri por e vërtëta është që ëkëtë çështje ne e kemi denoncuar publikisht dhe për këtë çështje ne jemi përqeshur publikisht dhe jo nga fajtorët, por nga ata që duhej ta çonin më tutje këtë çështje”, tha kreu i qeverisë.


Të fundit

Transferim dhe dëshira, ja kërkesat më absurde të kërkuara nga lojtarët për kontratë

Kontratat gjithnjë e më shumë faraonike për futbollistët e talentuar tashmë janë të zakonshme në futboll, por ndonjëherë kërkesat...

Mitsotakis: Kushdo që shkel kufijtë dënohet, ujërat tona janë të pathyeshme

Kyriakos Mitsotakis i ka dërguar mesazhe Turqisë dhe Recep Tayyip Erdogan mëngjesin e së enjtes gjatë ceremonisë së emërimit të raketës “Vlachakos.” Mitsotakis tha: Ujërat tona...

Albania 1 dhe Albania 2 së shpejti në hapësirë, nënshkruhet kontrata 6 milionë dollarë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije se ditën e sotme do të nënshkruhet kontrata 6 milion dollarëshe e shërbimit satelitor. Peleshi...

Trazirat hindu me myslimanët nuk duhet të ndodhin në Britani

Funerali i Madhërisë së Saj solli në plan të parë fenë, gjë që është e kuptueshme. Nga JAMES WHALE Përveç funeralit të lavdishëm në Westminster Abbey,...

“Enigmë në mbrojtje”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

Kampionatet rikthehen këtë fundjavë dhe shumica prej ekipeve do të kenë mungesa të rëndësishme. Ndeshjet e Nations League sollën lëndime të shumta të lojtarëve,...

Lajme të tjera

Web TV