“I vuri duart në fyt”/ Policja sherr me shoferin, kalimtarët vrapojnë ta ndihmojnë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në rrugët e qytetit Ohio, SHBA. Pamjet filmike të një kamera sigurie kapën momentin kur disa qytetarë ndihmuan policen e cila po përleshej fizikisht me një 64-vjeçar të cilin e kishte ndaluar për një kontroll rutinë dokumentesh.

Nga pamjet duket që policja e ndalon atë për një kontroll rutinë. Burri i identifikuar si David Koubeck, 64-vjeçar u ndalua pasi po ecte me shpejtësi tej normave të lejuara, raporton bestlifeonline.

Në një moment policja i kërkon të ulet por ai refuzon dhe kështu nisi sherri. Disa qytetarë i vijnë në ndihmë polices e cila arrin ti vërë prangat dhe thërret skuadrën në ndihmë.


Të fundit

Rama sot takim me ambasadorët, ja çfarë do të diskutojnë

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të...

Republika Islamike nuk mund t’i mbijetojë këtij revolucioni

Pa shenja të dukshme të lodhjes revolucionare - pavarësisht dhunës së plotë me të cilën protestuesit u ndeshën nga duart e regjimit - iranianët...

Berisha: Do të thërrasim popullin për protesta

Në një tryezë të mbajtur këtë të mërkurë me përfaqësues të sindikatave në vend, Berisha u shpreh së do të vendoset së shpejti për...

Berisha kujton se është viti ‘91

Nga Plator Nesturi Një skemë e vjetër me fytyra të vjetra u servir si gjetje e re e opozitarizmit. Skena u luajt dje ndërsa kryetari...

Meta nis fushatën: Ligj në Kuvend për legalizimet falas

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka thënë se është bërë gati projektligji për legalizimin falas të objekteve informale. Kreu i PL ka...

Lajme të tjera

Web TV