test

“Kam firmosur që…”/ Meta: Ka pasur 25 kritere për tu futur në Sigurimin e Shtetit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar se për tu futur në Sigurimin e Shtetit ka pasur 25 kriteve.

I ftuar në emisionin Top Story, Meta ka deklaruar se lajmet që ai është ish-sigurims janë lojëra, duke theksuar se Autoriteti i Dosjeve u shqetësia për një e-mail anonim. Po ashtu, Meta tha se pas këtij emaili, Autoriteti i Dosjeve mori 7 vendime të paligjshme brenda 24 orëve.

“Ka pasur 25 kritere për t’u futur në Sigurimin e Shtetit. Shkruhej emri i plotë, emër mbiemër, atësi. Këto janë lojrat e tyre. Kam një pyetje, Autoriteti i Dosjeve u shqetësia për një e-mail anonim që gjoja erdhi nga Amerika, erdhi me iniciale VFLP, një dosje që gjoja donte ta hiqte Berisha. Këta për 24 orë morën 7 vendime të paligjshme, kishin një ligj të gatshme, e çuan në Kuvend. E merr ai personi që gjoja e kisha spiunuar unë, që nga data 3, pra pas më shumë se 50 ditësh, ai thotë që kjo është një mashtrim dhe falsifikim. Ju nuk e keni lexuar i thotë, jeni palaço i thotë, se unë ato që kam thënë në 1990 kur më ka ndaluar sigurimi i shtetit, ia kam shkruajtur me shkrim dore. Kam folur vetëm me këta të tjerë,” tha Meta.

“Këta për të dëmtuar Ilir Metën, provoj kojnë të kaluarën e shumë njerëzve. Pse të shkoj unë aty, a jemi shtet ligjor. Jam verifikuar që nga 92 e vazhdim, kam firmosur nëj deklaratë që nuk kam qenë bashkëpunëtor etj, me përgjegjësi penale. Tani paskam shpikur përrallat e këtyre që e dimë ne kur janë gatuar. Më co në ndjekje penale, si të kam çuar unë. Unë të vete tek ato 5 fëlliqësira që i ka korruptuar Edi Rama. Për ca të vete unë, për aninomatin. Ata të vijnë tek prokuroria e Edi Ramës. Është beteje e fituar kjo, ka mbaruar me kohë”, shtoi ish-presidenti, duke iu përgjigjur akuzave.

Lexo edhe :  Inteligjenca artificiale mund të zbulojë nëse macja juaj ka dhimbje

 

Të fundit

Protagonisti absolut i Kroaci – Shqipëri/ Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Klaus Gjasula hyri në fushën e lojës si zëvendësues, shënoi autogolin që i dha avantazhin kroatëve e më pas...

Si ndikojnë temperaturat e larta në humbjen e peshës në verë, sipas ekspertëve

Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona që po...

Dënohet me burg ish-ministri i njohur, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tre muaj burgim me kusht dhe me 1.000 euro gjobë ish-ministrin në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiç,...

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë,duke krijuar një atmosferë...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Lajme të tjera

Web TV