Teatri Kombëtar i Kukullave i nënshtrohet restaurimit, Rama tregon si do të shndërrohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, përmes disa fotove ka bërë me dije se Teatri Kombëtar i Kukullave në Tiranë i cili është ndërtuar në vitin 1924 po i nënshtrohet një restaurimi të thellë.

Në “Facebook”, kreu u qeverisë ka publikuar pamje nga ambientet e Teatrit dhe se si do të shndërrohet ai.

“Godina historike e Teatrit Kombëtar të Kukullave në Tiranë, ndërtuar në vitin 1924, po i nënshtrohet një restaurimi të thellë”, shkruan Rama.


Të fundit

Rama sot takim me ambasadorët, ja çfarë do të diskutojnë

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të...

Republika Islamike nuk mund t’i mbijetojë këtij revolucioni

Pa shenja të dukshme të lodhjes revolucionare - pavarësisht dhunës së plotë me të cilën protestuesit u ndeshën nga duart e regjimit - iranianët...

Berisha: Do të thërrasim popullin për protesta

Në një tryezë të mbajtur këtë të mërkurë me përfaqësues të sindikatave në vend, Berisha u shpreh së do të vendoset së shpejti për...

Berisha kujton se është viti ‘91

Nga Plator Nesturi Një skemë e vjetër me fytyra të vjetra u servir si gjetje e re e opozitarizmit. Skena u luajt dje ndërsa kryetari...

Meta nis fushatën: Ligj në Kuvend për legalizimet falas

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka thënë se është bërë gati projektligji për legalizimin falas të objekteve informale. Kreu i PL ka...

Lajme të tjera

Web TV