Momenti emocionues/ Po vizitohej nga veterinerët, gorilla shtrëngon dorën e infermieres

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një fotograf ka kapur një moment të veçantë ku shihet një gorillë që mban dorën e një infermiereje gjatë një kontrolli shëndetësor. Gorilla e quajtur Koga ka qenë në kopshtin zoologjik Buffalo, Nju Jork, që nga viti 2007, ku gjithashtu merr një kontroll shëndetësor dy herë në vit.

Fotografia tregon kafshën pa ndjenja ndërsa ekipi i veterinerëve kontrollon shëndetin e tij. Christian Dobosieëicz arriti të kapte një moment të gorilës duke shtrënguar dorën e infermieres. Ekipi i kopshtit zoologjik po kontrollonte dhëmbët, sytë, muskujt, nyjet dhe zemrën e Koga-s.

Për t’iu nënshtruar kontrollit, Koga është dashur të vendoset pa ndjenja. “Është një proces i madh dhe kërkon një ekip për të siguruar që gjithçka të shkojë mirë. Ai është i madh dhe mund të jetë një kafshë shumë e rrezikshme, kështu që mund të jetë e tensionuar në fillim, por ekipi ynë është i jashtëzakonshëm.”

gorilla

gorilla


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV