VIDEO/ Holanda dhe Belgjika ruajnë kreun, fitojnë pa vështirësi ndeshjet përkatëse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Holanda dhe Belgjika kanë vazhduar me fitore në Ligën A të Kombeve, duke mbajtur pozitat një dhe dy në grupin 4.

Holanda fitoi si mysafir ndaj Polonisë me rezultat 2-0, duke qenë më e mirë në të dyja pjesët.

Goli i parë erdhi në minutën e 14-të, kur Denzel Dumfries asistoi te Cody Gakpo, i cili shënoi për 1-0.

Në pjesën e dytë erdhi edhe goli i dytë, Vincent Janssen gjeti Steven Bergwijn që shënoi për 2-0.

Në ndeshjen tjetër Belgjika ishte më e mirë se Uellsi, duke fituar me rezultat 2-1.

Kevin De Bruyne e japi ndeshjen me një gol në minutën e 10-të, pas asistimit të Michy Batshuayi.

Në minutën e 37-të, u ndërruan rolet, kur De Bruyne asistoi te Batshuayi  i cili shënoi për 2-0.

Në pjesën e dytë, Kieffer Moore shënoi pas asistimit të Brennan Johnson për 2-1.

Holanda mbetet lider me 13 pikë, ndërsa Belgjika është në vendin e dytë me 10 pikë.

Polonia ka 4 pikë, ndërsa Uellsi ka vetëm 1 pikë.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Dilema e Vuçiçit për samitin, Nazarko: Serbia shmang rritjen e prestigjit të Shqipërisë

Më 6 dhjetor do të mbahet në Tiranë Samiti BE-Ballkani Perëndimor dhe debatet rreth kësaj ditë kanë qenë të shumta, duke filluar që nga...

Lajme të tjera

Web TV