Busquets do të largohet në fundin e sezonit, Barcelona liston 3 mesfushorë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rodri është caktuar si një emër i mundshëm për të zëvendësuar Sergio Busquetsin që e kërkon largimin nga Barcelona në fund të këtij sezoni.

Spanjolli 34 vjeçar do të largohet nga Nou Camp kur i skadon kontrata në fund të sezonit pas 15 vitesh qëndrimi në ekipin e parë.

Pas pothuajse 700 paraqitjeve në klub dhe 35 trofeve të fituara, Busquets do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit.

Dhe gjigantët nga Katalunia kanë hartuar një listë me tre kandidatë për ta zëvendësuar atë, siç raportohet nga Sport.

Rodri i Manchester Cityt është një nga emrat në listë dhe atij i bashkohet edhe ylli i tij nga Liga Premier, Jorginho.

Emri tjetër në listën e tyre është edhe ai i yllit të Bayern Munich, Joshua Kimmich.

Rodri of Manchester City battles for possession with Joshua Kimmich... News Photo - Getty Images

Barcelona ka një ide se kush kryeson listën e dëshirave të tyre, por do të peshojë faktorët ekonomikë të marrëveshjeve të tilla.

Rodri dhe Kimmich të dy kanë vlerësime prej të paktën 70 milionë euro, vlera që klubi i konsideron të larta.

Rrjedhimisht, kjo do të thotë se ylli i Chelsea, Jorginho, është kandidati më i mundshëm për të zëvendësuar Busquetsin në verë.See: Jorginho sends message to Tuchel following Chelsea sacking - Football Italia

 


Të fundit

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Çmendi serbët në stadium/ Rrëfimi prekës i Xhakës: Babai vuajti 3 vjet e gjysmë në burgje

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

Lajme të tjera

Web TV