Dani Alves shfaq admirimin për Cristiano Ronaldon: Tani që nuk jam te Barça mund të flas

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anësori brazilian Dani Alves ishte i sinqertë në podkastin e Efrías Velarde, shoku i tij i skuadrës te Pumas, për një temë që dukej tabu gjatë fazës së tij të artë te Barcelona:

“Unë e adhuroj Cristiano Ronaldon. Tani që nuk jam më te Barça dhe ai në Madrid duket se mund të flas, sepse gjithmonë më dukej se nuk mundesha.

Cristiano e ilustron, për të gjithë ne që nuk kemi aq cilësi, se me punë mund të garosh edhe me të mirët. E respektoj shumë dhe e kisha mundësinë për t’ia thënë atij këto”.

Një tjetër nga anekdotat e treguara nga Dani Alves shpjegon në mënyrë perfekte atë që u përjetua në fazën e rivalitetit më të madh mes Real Madridit dhe Barcelonës:

“Erdhi një moment për shkak të rivalitetit që iu afrova për ta përshëndetur dhe ai nuk më përshëndeti. Një polemikë që nuk doli kurrë në publik. Në dhomën e zhveshjes i përshëndeta të gjithë lojtarët e Real Madridit, por ai nuk më përshëndeti për shkak të asaj që po gjeneronte klasikja nga jashtë.

Si nuk mund të respektoj një djalë që merr gjithçka në bazë të punës… Unë identifikohem me të, sepse gjithçka që kam bërë në jetën është e bazuar në këtë. Nëse bëni një krahasim, si lojtar, unë jam më afër Cristianos se sa Leo Messit për shkak të punës, jo për shkak të talentit.

Leo është një talent i lindur, ai ka lindur me talentin për të luajtur futboll dhe për të
qenë në një botë tjetër, që vetëm ai e arrin”.


Të fundit

FIFA hap hetime ndaj Serbisë për ndeshjen me Zvicrën, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

FIFA ka hapur hetimet ndaj Serbisë pas ndeshjes me Zvicrën të premten mbrëma ku serbët u mposhtën me rezultatin...

Samiti i Tiranës/ Vuçiç e konfirmon ardhjen në Shqipëri, gjëra shumë të mira na presin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po udhëton drejt Tiranës për të marrë pjesë në Samitin e nesërm BE-Ballkani Perëndimor. “Rrugës për në Tiranë do të...

Tymi i zi mbulon gjithçka, Ukraina nën sulmin e raketave ruse

Ukraina është aktualisht nën një sulm të vazhdueshëm me raketa të llojeve të ndryshme nga Rusia. Ashtu siç u paralajmërua më herët, një numër i...

SHBA/ Udhëheqësi i sektit fetar u martua me mbi 20 gra, në listë edhe e bija

Një udhëheqës kulti në SHBA është martuar me më shumë se 20 gra, shumica prej tyre nën moshën 15 vjeç, duke përfshirë madje dhe...

Protesta/ Meta: Nesër të gjithë bashkë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur procesin e primareve të Berishës, ndërsa u bën thirrje qytetarëve të mblidhen në protestë. Meta...

Lajme të tjera

Web TV