“Italia që ju pëlqen”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbyllet dhe dita e dytë e Ligës së Kombeve. Kryefjala e mediave sportive për ditën e sotshme do të jetë fitorja e Italisë ndaj Anglisë që automatikisht ranë në Ligën B.

Nga ana tjetër, Roger Federer tërhiqet nga tenisi në moshën 41-vjeçare, duke mbyllur një karrierë fantastike me 20 Grand Slams për tu konsideruar si njëri prej tenistave më të mirë të të gjitha kohrave.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive:

La Gazzetta dello Sport hapet me Ligën e Kombeve: “Italia që ju pëlqen”. Magjia e Raspadorit i jep fitoren Italisë dhe siguron qëndrimin në Ligën A.Faqja e parë La Gazzetta dello Sport 24.09.2022

Prestigjozja Marca hapet me një titull kushtuar njërit prej tenistave më të mire në histori: “Faleminderit Mjeshtër”. Federer tërhiqet duke lënë një trashëgimi që e bën atë një legjendë tenisi. Ai thotë lamtumirë pas 25 vitesh në elitë dhe 20 Grand Slam të fituar.Marka e shtëpisë 24/09/2022

Edhe gazeta tjetër italiane Corriere dello Sport fokusohet tek fitorja e Italisë: “Brohoritje Giacomo”. Raspadori dërgon Anglinë në Ligën B.Faqja e parë Corriere dello Sport 24.09.2022

“Ti je një legjendë” është titulli i torinezes Tuttosport. Një lamtumirë emocionuese dhe spektakolare për tenisin e Federerit në Kupën e Laverit.Home Tuttosport 24/09/2022

Në Britaninë e Madhe, Daily Express nxjerr në pah humbjen e Anglisë ndaj Italisë në Ligën e Kombeve: “Poshtë dhe Jashtë”. Një tjetër dështim ia shton dhimbjen e kokës Luanëve para Kupës së Botës.Prima Pagina Daily Express Sport 24/09/2022

“Miq përgjithmonë” ka shkruar gazeta madrilene AS. Nadal e shoqëron Federerin në ndeshjen e fundit të karrierës së tij. Ata humbën në përballjen ndaj Sock dhe Tiafoe në një ndeshje historike.Prima Pagina AS 24/09/2022

Mundo Deportivo fokusohet tek legjenda më e madhe e klubit katalanas: “Projekti Messi”. Barça studion mënyrën për të rikuperuar marrëdhënien e saj me Messin.Home Mundo Deportivo 24.09.2022

Lexo edhe :  Grushta kundër arbitrit në Kategorinë e Tretë, policia arreston në fushë futbollistin

“Alarm!” është titulli i katalanases Sport. Virusi FIFA sulmon Barçën me force, katër të lënduar. Araujo, Koundé, Memphis dhe De Jong.Home Sport 24.09.2022

Të fundit

Bonucci dhe “tersi” tek Union Berlin, vetëm humbje për gjermanët që nga transferimi i tij

Efekti surprizë për Unionin e Berlinit duket se ka përfunduar dhe skuadra kryeqytetase është zhytur në një krizë rezultatesh,...

SHBA: Nuk parashikohet rritje e trupave amerikane në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk pritet ta rrisin praninë ushtarake në Kosovë pas ngjarjeve të 24 shtatorit. Këtë e ka konfirmuar koordinatori për...

Cekja i Beratit nuk mban dot lotët në dasmën e të birit (Video)

Sejfulla Myftari, i njohur me emrin e artit si Cekja, është një ndër aktorët e humorit që ka një pupullaritet të madh. I njohur gjithmonë...

Tenis/ Jannik Sinner mposht rusin Medvedev dhe triumfon në turneun e Kinës

Jannik Sinner kompleton javën perfekte dhe fiton në Pekin, duke triumfuar në finale ndaj rusit Daniil Medvedev me rezultatin 2-0. Një finale pa shumë...

Elon Musk paditet nga nëna e tre fëmijëve të tij: Nuk kam parë asnjë foto të tyre

Elon Musk dhe nëna e tre fëmijëve të tij, Grimes, pritet të përballen në gjykatë. Sipas këngëtares kanadeze emri i vërtetë i së cilës është...

Lajme të tjera

Web TV