Lista e sportistëve që mund të dalin në pension përpara vitit 2027

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Atletët profesionistë po dalin në pension në një moshë më të vonë se paraardhësit e tyre, gjë që e bën shumë më të vështirë për tifozët t’u thonë lamtumirën kur largohen nga sporti i tyre.

Superylli i Los Angeles Lakers, LeBron James, për shembull, po hyn në vitin e 20-të të karrierës së tij në NBA dhe nuk duket se po ngadalësohet.

Mbreti James, 37 vjeç, planifikon të luajë së bashku me djalin e tij, Bronny James, në ligë.

Bronny nuk ka të drejtë të luajë në NBA deri në vitin 2024, dhe babai i tij ka deklaruar më parë se ai do t’i bashkohet cilitdo ekip që e tërheq atë.

LeBron James do të dalë në pension në vitin 2026?

Nëse James është në gjendje të luajë përkrah djalit të tij për sezonin 2024-25, atëherë ai mund të jetë i kënaqur me vlerësimet e tij dhe ta quajë atë një karrierë.

James është një sportist miliarder që mund të zgjedhë të tërhiqet në krye të lojës së tij në vend që të mposhtet dhe të mos jetë në formë.

Lista e mëposhtme e sportistëve që ndoshta mund të dalin në pension përpara vitit 2027 përfshin James, por ai ka më pak gjasa ta bëjë këtë deri atëherë.

Mbreti James ka një djalë të dytë, i cili do të ndjekë Bronny-n në ligë disa vite më vonë dhe mundësia për të luajtur me të dy djemtë e tij mund të jetë shumë e mirë për t’ia lënë pas dore 37-vjeçarit.LeBron James happy with Suns and Mercury sale announcement | Marca

Rivaliteti Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo po i vjen fundi

Federer dhe Rafael Nadal dolën në fushë së bashku për t’i dhënë fund një rivaliteti që zgjati për më shumë se një dekadë.

Lexo edhe :  U lëndua pas golit ndaj Iranit, zbulohet gjendja e Pulisic para ndeshjes me Holandën

Superyjet e futbollit Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë të dy në muzg të karrierës së tyre dhe do të ishte kënaqësi për të gjithë tifozët t’i shihnin ata në të njëjtin ekip përpara se të tërhiqen.

Ndërsa Messi, 35, dhe Ronaldo, 37, ka të ngjarë të luajnë deri në Kupën e Botës FIFA 2026, por ka më shumë gjasa që Kupa e Botës FIFA 2022 në Katar të jetë paraqitja e tyre e fundit ndërkombëtare.

Kur Messi dhe Ronaldo të mos luajnë më futboll profesionist, një nga rivalitetet më të mëdha sportive të të gjitha kohërave do të marrë fund.Next Messi” and “New Ronaldo” - our study of a career-ending media trend - TheSport.pl - świat sportu z różnych perspektyw

Lista e sportistëve që mund të dalin në pension deri në vitin 2027

Albert Pujols njoftoi përpara fillimit të sezonit MLB 2022 se do të ishte i fundit i tij, por ai sapo arriti 700 vrapime në karrierë dhe është 15 larg nga tejkalimi i Babe Ruth.St. Louis Cardinals slugger Albert Pujols chases 700 home run baseball glory : NPR

Pujols, 42 vjeç, do të jetë pjesë e këtyre sportistëve elitë, të cilët fansat nuk do të mund t’i shijojnë më pas pesë vitesh.

– Tom Brady, qendërmbrojtësi i Tampa Bay BuccaneersRumors swirl about Tom Brady, Gisele Bündchen marriage after 'epic fight'

– Kevin Durant, basketbollist i Brooklyn NetsKevin Durant is still with the Brooklyn Nets but will he finish the season there? | Marca

– Lewis Hamilton, pilot i Formula 1Lewis Hamilton - Player Profile - Formula 1 - Eurosport

– Rafael Nadal, tenistRafael Nadal dismisses retirement rumours: 'I am going to keep fighting!'

– Aaron Rodgers, qendërmbrojtës i Green Bay PackersAaron Rodgers admits he's counting the wins against rival Bears

– Simone Biles, gjimnast i ekipit të SHBATaken Medicine For It Since I Was a Kid”: Simone Biles Who Struggled With Same Disease As 6.1 Million Americans Defended Her Clean Athlete Image Back in 2016 - EssentiallySports

– Venus Williams, tenisteVenus Williams to make singles comeback in Toronto

– Saul “Canelo” Alvarez, boksierSaúl Canelo Álvarez is undefeated against Russian boxers - AS USA

– Tiger Woods , lojtar golfiWhat is the value of Tiger Woods to Nike? -


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV