Policia “rrethon” Vlorën, pika kontrolli kudo, ja kush është objektivi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Vlorës dhe ajo e Fierit kanë ngritur disa pika kontrolle në pika “kyç” të qytetit.

Nga kontrollet e deritanishme, raportohet se tani po kryhen kontrolle që kanë për qëllim kapjen e personave në kërkim, atyre që mbajnë armë pa leje e që mund të transportojnë lëndë narkotike.

Në fokus të kontrolleve kanë qenë edhe personat në kërkim, të përfshirë në vepra të ndryshme penale. Deri më tani, nuk ka raportime nëse ka të ndaluar, apo nëse Policia ka ndonjë objektiv për ndërmarrjen e aksionit.


Të fundit

Sulmi fizik ndaj Berishës/ Spaho: Ky është provokimi më i rëndë që nga vrasja e Hajdarit

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me sulmin që iu bë Sali Berishës, ku u qëllua me...

Goditja ndaj Berishës/ Rama: Akt i pajustifikueshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së...

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në stadiumin “Education City Stadium”. La Roja...

Lajme të tjera

Web TV