Ai mbështet ‘Open Balkan’/ Abazoviç takon George Soros

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri  i Malit të Zi, Dritan Abazoviç është takuar me filantropin dhe miliarderin George Soros në rezidencën “influencerit” politik 81-vjeçar.

Sipas Abazoviç, biseda me të ka qenë frymëzuese.

“Ne promovojmë ide dhe iniciativa që çojnë në paqe, stabilizim dhe përparim ekonomik në Ballkanin Perëndimor. Mali i Zi mundet”, shkruan Abazoviç, i cili është një nga katër mbështetësit e iniciativës “Open Balkan” që gjithashtu ka mbështetjen e fondacionit të Soros.

Abazoviç, i cili ka deklaruar së fundmi se ka qenë krimi i organizuar që e ka rrëzuar nga pushteti, thotë se do të rikandidojë për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme.

 


Të fundit

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Çmendi serbët në stadium/ Rrëfimi prekës i Xhakës: Babai vuajti 3 vjet e gjysmë në burgje

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

Lajme të tjera

Web TV