Francë/ Avioni humb ekuilibrin dhe përfundon udhëtimin në ujë! (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një avion i ngarkuar me mallra në aeroportin Montpellier të Francës, ka rrëshqitur nga pista gjatë uljes ku ka humbur kontrollin dhe ka rënë në pellgun Mauguio.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e të shtunës në orën 2:50.

Avioni Aeropostale, një ‘Boeing 737’, edhe pse bëri një ulje të rrezikshme që mund të kishte viktima, fatmirësisht nuk ka shkaktuar asnjë të dëmtuar, nga 3 personat që ishin në bord.

Gjashtëdhjetë zjarrfikës nga Shërbimi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të Herault, përfshirë specialistë të shpëtimit në ujë, u dërguan në vendngjarje dhe ndërhynë në kohë.


Të fundit

Spartak Ngjela: Saliut i hidhen prangat më 6 dhjetor, nëse guxon e bën ndonjë marrëzi

Nga Spartak Ngjela Protesta e organizuar për në Tiranë në datën 6 dhjetor, kur Tirana duhej të ishte në festë,...

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Lajme të tjera

Web TV