“Frikacakë e tradhtarë”, lideri çeçen fyen rusët që refuzojnë të shkojnë në luftë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lideri i Çeçenisë, Ramzan Kadyrov ka ofenduar të gjithë rusët që refuzojnë të shkojnë për të luftuar në Ukrainë, duke i cilësuar si frikacakë.

Ai thotë se arsyet që ata parashtrojnë për të mos luftuar, nuk janë gjë tjetër veçse justifikime.

“Ti e di, nuk je gjë tjetër veçse një frikacak, një tradhtar, një qenie njerëzore e dorës së dytë ”, tha në një postim në Telegram Kadyrov.

Jo më larg se të mërkurën Kremlini njoftoi për një mobilizim të pjesshëm. Dhe pikërisht njoftimi i presidentit Vladimir Putin bëri që shumë rusë të largohen nga vendi përmes rrugëve tokësore dhe ajrore. Në total, 300,000 rezervistë pritet të dërgohen për të luftuar në Ukrainë.


Të fundit

I bëri serbët të flasin me “vete”, tifozja shqiptare: Më ndryshuan vendin, u ankuan te…

Ndeshja Zvicër – Serbi, rezervoi atë që të gjithë prisnim, emocione të forta, patriotizëm dhe në fund rezultat pozitiv....

VIDEO/ Mbrojtësi i Uruguait shpërthen pas eliminimit: “Janë një tufë hajdutash”

Jose Maria Gimenez, mbrojtësi i Uruguajit, shpërtheu në akuza kundër FIFA-s pas ndeshjes, që skuadra amerikano-latine fitoi ndaj Ganës 2-0, por që  ky rezultat...

Tjetër valë e rrezikshme? Rreth 1 milion raste me Covid-19 në Britani brenda një jave

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara të premten, numri i rasteve të reja të Covid-19 në Britani theu sërish shifrën e 1 milion të...

Spartak Ngjela: Saliut i hidhen prangat më 6 dhjetor, nëse guxon e bën ndonjë marrëzi

Nga Spartak Ngjela Protesta e organizuar për në Tiranë në datën 6 dhjetor, kur Tirana duhej të ishte në festë, sepse Bashkimi Evropian ndodhet me...

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje...

Lajme të tjera

Web TV