Shiu kthen rrugët në “lumenj”, italiani shkon të votojë me kanoe (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Italianët u janë drejtuar sot kutive të votimit. Megjithatë, jo për të gjithë ka qenë proces i lehtë. Siç raportojnë mediat në vend, ishulli Ischia i zgjua sot me rrugë të përmbytura për shkak të motit të keq.

Por edhe pse rrugët u kthyen në lumenj pati edhe nga ata që nuk hoqën dorë nga ushtrimi i të drejtës së tyre. Një burrë është parë teksa kalonte rrugën Corso di Lacco Ameno me kanoe.

“Ndodh gjithandej, do të votoj me kanoe,” shkroi në postimin në Facebook banori i ishullit i cili u “bombardua” me foto nga kalimtarët teksa përpiqej të arrinte në destinacion.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV