U dënua me 12 vjet për gjobëvien ndaj Ylvi Beqja, Gilmando Dani kërkon lirimin me kusht

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Elton Qyno

Gilmando Dani, një nga anëtarët e grupit të Emiljano Shullazit i dënuar me 12 vite burgim nga Gjykata e Posaçme e Apelit Tiranë, ka paraqitur kërkesën për të përfituar lirimin me kusht.

Kërkesa është depozituar në gjykatën e Kavajës, ku Dani pretendon të lirohet me kusht, pasi sipas pretendimeve të tij ka vuajtur 2/3 e dënimit me burg.

Mësohet se aktualisht në gjykatën e Kavajës, janë zhvilluar dy seanca gjyqësore, por ende trupi gjykues nuk ka dalë me një vendim përfundimtar për këtë çështje.

Kërkesa po shqyrtohet në këtë gjykatë pasi Dani vuan dënimin në burgun e sigurisë së zakonshme në Rrogozhinë.

Dani, rezulton i dënuar me 12 vjet heqje lirie për akuzën e “Shtrëngimit me anë të kanosjes me qëllim marje e pasurisë” kryer në formën e “Grupit të Strukturuar kriminal”.

Sipas gjykatës Gilmando Dani,së bashku me Emiljano Shullazin, Endrit Zelën dhe Edrit Qyqen, kërcënuan dhe gjobitën biznesmenin, Ylvi Beqja duke i marë 5 herë qeqe bankare dhe 20 për qind të ish-hotel “Vollga” në Durrës.


Të fundit

Tymi i zi mbulon gjithçka, Ukraina nën sulmin e raketave ruse

Ukraina është aktualisht nën një sulm të vazhdueshëm me raketa të llojeve të ndryshme nga Rusia. Ashtu siç u paralajmërua...

SHBA/ Udhëheqësi i sektit fetar u martua me mbi 20 gra, në listë edhe e bija

Një udhëheqës kulti në SHBA është martuar me më shumë se 20 gra, shumica prej tyre nën moshën 15 vjeç, duke përfshirë madje dhe...

Protesta/ Meta: Nesër të gjithë bashkë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur procesin e primareve të Berishës, ndërsa u bën thirrje qytetarëve të mblidhen në protestë. Meta...

5 dhjetor 1791/ Vdiq Wolfgang Amadeus Mozart, kompozitori virtuoz i muzikës klasike

Është një prej kompozitorëve më të mprehtë të tingujve më të përhapur në të gjitha kohërat. Ishte një fëmijë i jashtëzakonshëm. Rridhte nga një...

Sheiku përshëndeti me dorë influencuesen braziliane, reagimi i gruas së tij bëhet viral

Të hënën e kaluar Brazili dhe Zvicra u përballën në Kupën e Botës në Katar. Në tribunë ishte biznesmenia dhe influencuesja braziliane Desireé Soares. Ajo...

Lajme të tjera

Web TV