Italia mposht Hungarinë dhe rrëmben vendin e parë, barazim spektakolar në Angli-Gjermani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Italia ka arritur të fitojë pastër me rezultatin 0-2 përballë Hungarisë në shtëpinë e këtyre të fundit, duke u marrë po ashtu edhe vendin e parë në klasifikim.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 27′ nga Raspadori që do ishte edhe goli i vetëm i 45 minutave të para.

Në pjesën e dytë, “Azzurët” dyfishuan rezultatin me Dimarcon në minutën e 52-të.

Minutat e mbetura do të administroheshin mirë nga të besuarit e Mancinit, që sigurojnë kështu kreun e grupit dhe kalojnë “final four”.

Anglia dhe Gjermania ka dhuruar spektakël në Wembley, në ndeshjen që vlente vetëm për prestigj. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola edhe pse rastet nuk munguan, por në 45 minutat e dyta u shënuan plot gjashtë të tillë, nga 3 për secilën skuadër.

Ishte Gjermania ajo që do ta kalonte e para në avantazh me Gundogan në minutën e 52, madje do të dyfishonte rezultatin në minutën e 67 me gol fantastik të Havartz.

Anglia “zgjohet” pas golit të dytë të “panzerave” dhe bën një përmbysje të çmendur, Shaw në minutën e 72′ dhe Mount në të 75′, do të shënonin dy herë për të barazuar, ndërsa në minutën e 83′ kapiteni Kane përmbys gjithçka.

Nuk ishte thënë të mbyllej me aq, Havertz shënon sërish në minutën e 87′ dhe barazon sërish shifrat, duke mbyllur këtë sfidë në mënyrë spektakolare.


Të fundit

Dhunoi Sali Berishën, i riu me dëmtime të mëdha tek Trauma, vuante nga shëndeti mendor

Gert Shehu 31vjeç është autori që goditi me grusht Sali Berishën gjatë protestës së Partisë Demokratike. Ai ka përfunduar në spitalin...

Berisha mesazh liderëve europianë: Rama i shet samitet si mbështetje ndaj tij

Pas falenderimit për liderët europianë, Sali Berisha kishte një mesazh për ta duke i thënë se Edi Rama i shet samitet si mbështetje ndaj...

Berisha: Përfaqësohemi në samit nga personi që duhet të ishte para drejtësisë

Sali Berisha thotë se protesta e sotme ka synim të tregojë zërin opozitar të shqiptarëve para BE. Sipas tij, shqiptarët janë fatkeq që në...

Merkato e kohës moderne, ja sa do ta kishin vlerën sot Ronaldo Fenomeni dhe Maradona

Çmimet që duhen paguar për të blerë “yjet” e mëdhenj të futbollit kanë shkuar në “stratosferë”. Dhe kur mendon se për lojtarë të shndërruar...

Berisha falenderon liderët europianë: Ky samit është mbështetje e veçantë për PD

Sali Berisha nuk ka kursyer falenderimet për liderët europianë që ndodhen në Tiranë për samitin e BE. Ndonëse ka thirrur protest në këtë ditë...

Lajme të tjera

Web TV