“Mami, jam e lumtur që fitove”: Meloni publikon mesazhin e së bijës 6-vjeçare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Giorgia Meloni ka postuar në rrjetet sociale mesazhin që ka marrë nga vajza e saj 6-vjeçare, me të cilën ka treguar gëzimin, për faktin se partia që drejton nëna e saj ishte e para në zgjedhje.

“E dashur mami! Jam shumë e lumtur që fitove. Të dua shumë”, thuhet në postimin e saj në Facebook dhe citon mesazhin e shkruar me dorë të së bijës.

Në Itali, për herë të parë pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore erdhi në pushtet një parti postfashiste.

Duke qëndruar në opozitë, kundër të gjitha qeverive të njëpasnjëshme pas zgjedhjeve parlamentare të 2018, partia Fratelli d’Italia (FdI) u vendos si alternativa kryesore dhe përqindjen e saj të rritet nga 4,3% katër vjet më parë në pothuajse një të katërtën e votave sot (rreth 26%), ose thënë ndryshe po kthehet në partinë e parë të parlamentit.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV