“Superkampionët”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dita e sotme do të shënojë dhe mbylljen e grupit 3 të Nations League. Italia e Mancinit do të përballet me Hungarinë, në një përballje direktë për vendin e parë, me italianët që e kanë ‘detyrim’ fitoren.

Nga ana tjetër Anglia do të përballet me Gjermaninë, me kombëtaret që i kanë vulosur pozicionet e veta dhe nuk do ta kenë shumë të nevojshme të “sforcohen”.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive:

Gazeta madrilene AS hapet me titullin: “Super kampion”. Real Madrid shpallet kampion i Superkupës së Basketit për të pestën herë radhazi, i katërti kundër Barçës.Home AS 26/09/2022

La Gazzetta dello Sport hapet me Maldinin i cili paralajmëron të gjithë: “Ne do ta mbajmë Leaon”, Maldini tha: “Rafa e di që rruga e tij e rritjes është te Milani dhe ndiej se kam një shans të mirë për të gjetur një marrëveshje. Këtë vit jemi edhe më të fortë”.Faqja e parë La Gazzetta dello Sport 26/09/2022

Corriere dello Sport hapet me Ligën e Kombeve: “Duaje Italinë”. Mancini shkon në Hungari me objektivin për fitore.Faqja e parë Corriere dello Sport 26.09.2022

 Tuttosport hapet me ‘këshillat’ e Massimo Mauro drejtuar Dusan Vlahovic për të përmirësuar performancën e tij: “Vlahovic, studio Batistutën”.Home Tuttosport 26/09/2022

“Bernardo Silva Po ose Po” ka shkruar katalanasja Mundo Deportivo. Barça është e vendosur ta bëjë mesfushorin e Cityt nënshkrimin e tyre të madh verën e ardhshme.Faqja kryesore Mundo Deportivo 26/09/2022

“Superkampionët” shkruan edhe prestigjiozja Marca. Super Kampion. Një Tavares i madh i udhëheq lojtarët e Chus Mateo për të fituar Superkupën e tyre të pestë radhazi. Marka e shtëpisë 26/09/2022

Gazeta Sport hapet me titullin: “Ansu, e gjithë e vërteta”.Fati bën punë specifike për t’u kthyer në atë që ishte. Një sulmues bën 50 sprint për ndeshje dhe Ansu ende nuk mundet. Home Sport 26.09.2022

Në Portugali, A Bola kryeson me Cristiano Ronaldon dhe shënon disi fundin e një epoke, prania e tij nuk është më aq vendimtare për kombëtaren portugeze. “Më pak Ronaldo, më shumë Portugali”, analizat numerike flasin vetë: ndikimi i CR7 nuk është më i njëjti as në kombëtare.Faqja e Parë A Bola 26.09.2022


Të fundit

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Çmendi serbët në stadium/ Rrëfimi prekës i Xhakës: Babai vuajti 3 vjet e gjysmë në burgje

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

Dhunë më 6 dhjetor? Drejtori i policisë: Nuk ka asnjë informacion për ngjarje të tilla

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Muhamet Rrumbullaku, ka siguruar se policia do të garantojë mbarëvajtjen e çdo proteste që do të bëhet më 6...

Lajme të tjera

Web TV