Balotelli zhgënjen edhe në Zvicër, sulmuesi përgatit rikthimin në Itali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mario Balotelli ndryshoi skuadër në verë teksa kaloi nga Adana Demirspor tek Sion në Zvicër. Sherri me trajnerin Vincenzo Montella rezultoi vendimtar për fatet e sulmuesit në Superligën turkse. Kështu, 32-vjeçari zgjodhi si destinacion Sionin, aty ku SuperMario po zhgënjen pritshmëritë e trajnerit Paolo Tramezzani dhe ndihmësit të tij, ish-lojtarit të kombëtares shqiptare, Burime Kukeli.

Deri më tani, Balotelli është aktivizuar në vetëm dy ndeshje për zvicerianët me një total prej 54 minutash. Ndaj, aventura me Sion mund të mbyllet shumë më shpejt se sa ishte menduar për Balotellin i cili ka gati edhe alternativën për merkaton e janarit.

Bëhet fjalë për Cagliarin e trajnerit Fabio Liverani që kërkon të rikthejë skuadrën në elitë dhe një lojtar me eksperiencë si Balotelli do të ishte i mirëseardhur. Për italianin nuk do të ishte hera e parë që aktivizohej në Serie B teksa më parë ka luajtur për Brescian dhe Monzan, e megjithatë duhet pritur nëse te Sion do të japin edhe një shans apo e kane vendosur ta largojnë përfundimisht 32-vjeçarin.


Të fundit

Goditja ndaj Berishës/ Rama:Dënon pa asnjë ekuivak aktin e pajustifikueshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin...

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në stadiumin “Education City Stadium”. La Roja...

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe ka fituar edhe incidenti që...

Lajme të tjera

Web TV