Progresi i pabesueshëm i Vinicius/ Vlera e tij rritet dy herë në më pak se një vit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vinicius po jeton në vrullin e tij. Gjithçka del, gjithçka funksionon, gjithçka rritet. Braziliani po bën një fillim të jashtëzakonshëm të sezonit, pasi ka pesë ndeshje radhazi duke shënuar (Celta, Espanyol, Betis, Celtic dhe Mallorca, në atë renditje), që është nota e tij e re më e mirë. Me karizmën e tij në rritje dhe futbollin e tij në rritje, markat i kanë kërkuar atij, javët e fundit, për të nënshkruar kontrata të reja.

Për shkak se është bërë një minierë dhe kolosë biznesi, me një hundë të mprehtë për këtë çështje, ai është thirrur së fundmi nga: Nike, Casas Bahía, Bet Nacional, Vivo, Dolce Gabbana dhe Gagá Milano.

Një ditë froni do të jetë ekskluzivisht i tij dhe të jesh në gjendje të veshësh liderin e Madridit është një biznes. Në fakt, ai tashmë ka krijuar markën e tij: Vini Jr. Në vitin 2020, pasi foli me agjencinë e tij të komunikimit, ai vendosi të ndryshojë emrin në fanellë.

Vlera e lojtarit

Aktualisht është futbollisti i tretë më i vlefshëm në botë, me një çmim prej 120 milionë eurosh (sipas Transfermarkt). Ai është vetëm pas Mbappé, me vlerë 160 milionë dhe Haaland, me 150 milionë. Këta dy të fundit e kanë mbajtur këtë shifër që para verës, por lojtari i Real Madridit sapo është ngjitur në renditje: pak ditë më parë ai u vlerësua në 100 milionë, por arka e tij dhe shifrat e tij e kanë bërë të ngjitet lart në renditje. Pas tij është Pedri dhe Bellingham, të dy me vlerë 90 milionë euro.


Të fundit

Shpërthim i fuqishëm në një shkollë në Greqi, humb jetën një fëmijë, plagosen dy të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Greqi, ku një fëmijë ka humbur jetën pas një...

Japonia kërkon të shkaktojë surprizën e radhës ndaj Kroacisë, ja formacionet zyrtare

Japonia dhe Kroacia do të përballen në 1/8 e finales në Kupën e Botës. Japonezët arritën deri në këtë fazë pasi dolën si kryesues të...

Shifra stratosferike, zbulohet klubi i ri dhe kontrata e Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo do të luajë për Al-Nassr nga 1 janari. Prestigjiozja spanjolle “Marca” shkruan se gjithçka është e mbyllur dhe se “ylli” portugez do...

The Telegraph: Anglia ka nevojë të ndryshojë sistemin e emigracionit

Media britanike The Telegraph ka theksuar se e vetmja mënyrë për të ndaluar emigrimin e paligjshëm në Angli është duke ndryshuar sistemin e emigracionit....

Tronditëse/ Fundoset anija me emigrantë në Itali, katër të zhdukur, mes tyre një foshnjë

Një anije e vogël plot me emigrantë u fundos mbrëmjen e djeshme në ishullin jugor të Italisë, Lapedusa. Për pasojë katër pasagjerë rezultojnë të zhdukur. Midis...

Lajme të tjera

Web TV