“Fund i lumtur”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fokusi kryesor i mediave sportive do të kthehet në Portugali, aty ku ‘Seleçaot’ u mposhtën nga Spanja në minutat e fundit të ndeshjes. Portugezët humbën mundësinë për tu kualifikuar në gjysëm finalen(final four) e Ligës së Kombeve.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

AS hapet me titullin kushtuar mbretërorve: “Fund i lumtur”. Spanja kualikohet e me anë të një goli nga ana e Morata-s në minutën e 88 dhe do të luftojë për Ligën e Kombeve në qershor 2023 së bashku me Italinë, Holandën dhe Kroacinë.Kopertina sportive të mërkurën 28.9.2022

Edhe Marca vendos gjithashtu të njëjtin titull duke e titulluar si një “Fund të lumtur”.Kopertina sportive të mërkurën 28.9.2022

“Epik!” është titulli i katalanases Sport. Spanja kualifikohet heroikisht në Final Four të Ligës së Kombeve.Kopertina sportive të mërkurën 28.9.2022

La Gazzetta dello Sport hapet me pikën e kthesës te Interi: “Rimbushja e Zhang”. Presidenti sjell më shumë buxhet për të mbuluar humbjet: nuk dëshiron të shkëputet nga klubi zikaltër dhe njofton rritjen e kapitalit ”.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 28/09/2022

“Rrethimi i Zhang” ka shkruar e përditshmja italiane Corriere dello Sport, e cila vendos një titull të kundërt nga gazeta paraprake. Zhang kërkon blerës, tifozët e kontestojnë dhe Mou është gati të godasë.Prima Pagina Corriere dello Sport 28/09/2022

Tuttosport hapet me titullin kushtuar sulmuesit serb të Juves: “Ja ku është”. VlahoviC i rikthehet golit me Serbinë pas asistimit të Kostic-it (2-0 ndaj Norvegjisë).Prima Pagina Tuttosport 28/09/2022

Nga ana tjetër, portugezi përtyp hidhur, dhe A Bola titullohet: “Mizor”, një titull që përmbledh mirë zhgënjimin, me fytyrën e Cristiano Ronaldos në faqe të plotë. CR7 është gjithnjë e më në krizë dhe ishte një nga më të dobëtit në fushë, nëse jo më i dobëti.Prima Pagina A Bola 28/09/2022

Në Britani, Mirror Sport nxjerr në pah mendimin e trajnerit të Anglisë: “I papranueshëm”. Megjithë një demonstrim të ndotur gabimesh, Southgate mes polemikash pohon për Maguire: “Unë e zgjedh atë sepse ai na jep mundësinë tonë më të mirë për lavdinë e Kupës së Botës “.Prima Pagina Mirror Sport 28/09/2022


Të fundit

Situatë e tensionuar dhe problematike tek Belgjika këtë Kampionat Botëror

Skuadra e Belgjikës do të mbahet mend më mirë në këtë Kampionat Botëror për prishjen e atmosferës në dhomën...

Kryebashkiaku i Kievit: Nuk do ta lejojmë Putinin të na vjedhë Krishtlindjet

Zyrtarët kanë thënë se Kievi do të vendosë pemën e Krishtlindjeve pa drita në të gjithë qytetin në një shfaqje sfiduese të frymës së...

Marigo Posio, qëndistarja e flamurit që ngriti Ismail Qemali në Vlorë më 28 Nëntor 1912

Nga Prof.Assoc.proc.Doc.Ilia S.Larti Në ambientet e teatrit Durrës, Shoqata Atdhetare Kulturore Devolli dega Durrës, organizoi një simpozium Homazh për Patriotët Devollinj që kontribuuan në Rilindjen...

Komentatori kosovar refuzon t’u përmendë emrat lojtarëve serb, ja arsyeja

Dita e djeshme ishte një ditë e shënuar për të gjithë shqiptarët, jo vetëm ata që ndodhen brenda kufirit të terrorit zyrtar të Shqipërisë. Një...

Protesta e Berishës më 6 dhjetor, Meta e konfirmon: Do marrim pjesë!

Kreu i Partisë së Lirisë ka pranuar publikisht se do t’i bashkohet protestës së Sali Berishës më 6 dhjetor. "Siguria në Shqipëri është nën kërcënimin...

Lajme të tjera

Web TV