Probleme me mafian marokene, talentit holandez i djegin makinën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mesfushori Mohamed Ihattaren, kartoni i të cilit i përket Juventusit, por aktualisht është i huazuar te Ajax, ka përjetuar një moment të vështirë. Siç raporton “De Telegraaf”, makina e tij, një Porsche Panamera, ka marrë flakë natën mes së hënës dhe së martës.

Ngjarja ka ndodhur në Utrecht, rreth orës tre të mëngjesit, dhe ka qenë policia që ka lajmëruar zjarrfikësit, që kanë ndërhyrë menjëherë.

ihattaren - Twitter Search / Twitter

Tashmë kanë nisur hetimet për ngjarjen dhe në veçanti do të shikohen pamjet e marra nga kamerat.

 

Vetëm pak ditë më parë u dogj edhe makina e vëllait të Ihattaren, Jasirit, për arsye ende të paqarta.

Sipas “De Telegraaf”, lojtari prej disa kohësh po përballet me kërcënime nga rrethet kriminale për të cilat policia ka nisur hetimet.

Në fillim të gushtit, Ihattaren u bë lajm për shkak të kërcënimeve që mori nga disa anëtarë të mafies Mocro (mafia marokene), që vepron prej vitesh mes Holandës dhe Belgjikës.

I lindur në vitin 2002, Mohamed Ihattaren konsiderohet si një nga talentët më të mëdhenj të viteve të fundit të futbolli holandez, por karriera e tij deri më tani ka qenë e mbushur me një sërë problemesh që e kanë penguar të spikatë në fushën e blertë.

I blerë nga Juventusi në verën e vitit 2021, ai u huazua te Sampdoria deri në janar 2022, por nuk luajti asnjë ndeshje. Më 1 prill ai u rikthye në fushë me fanellën e të rinjve të Ajaxit pothuajse një vit pas paraqitjes së tij të fundit. Këtë sezon edhe nuk ka zbritur në fushë.Official: Mohamed Ihattaren is a Juventus player - Juventus


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV