“Do t’ju ha…”/ Nëna shqiptare tmerron nxënësit e një shkolle në Greqi, futet me…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar mëngjesin e kësaj të premteje në Volvo të Greqisë, kur një 42-vjeçare me origjinë shqiptare, në gjendje të rënduar psikologjike, është futur në një shkollë duke kërcënuar nxënësit dhe mësuesit e saj me një thikë.

Sipas mediave greke, gruaja bërtiste me zë të lartë: Do t’ju ha, do t’ju rrah!

Pas ngjarjes, stafi i shkollës ka njoftuar policinë, të cilët bënë të mundur arrestimin e saj. Mësohet se shqiptarja ishte e divorcuar dhe nënë e dy fëmijëve, ndërsa thuhet se një prej fëmijëve të saj vihej në lojë nga një nxënës i kësaj shkolle.

Referuar mediave fqinje, pas arrestimit ajo është dërguar për ekzaminime të mëtejshme në spitalin psikiatrik, kundër vullnetit të saj.


Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...

Lajme të tjera

Web TV