Për inat të Gerard Piqué, Shakira vendos të rikthehet tek ish i dashuri?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa Gerard Piqué vazhdon lidhjen e tij të re të dashurisë pas ndarjes me Shakirën, këngëtarja kolumbiane mund të ndjekë hapat e futbollistit dhe, megjithëse nuk është konfirmuar, ajo së shpejti mund të takohet me ish të dashurin e saj Antonio de la Rúa. Shakira kishte një lidhje prej më shumë se 11 vitesh me De la Ruan, me të cilin u nda para se të fillonte miqësinë me Gerard Pique. Pak muaj më parë dhe pas një lidhje të gjatë dhe me dy fëmijë, këngëtarja dhe futbollisti u ndanë.

Pique nuk vonoi shumë për të gjetur një partnere, madje përmendet se ai tashmë është në një lidhje me Clara Chia Marti kur ai ende nuk kishte përfunduar gjithçka me Shakira. Dhe megjithëse ylli i Amerikës së Jugut po mendon vetëm për shërimin e plagëve dhe fëmijëve të tij, një ribashkim i afërt me De la Rua është afër realizimit. Karina Lavícoli, nga programi televiziv argjentinas ‘Socios del Espectáculo’, siguroi se djali i ish-presidentit Fernando de la Rúa dhe Shakira kanë pasur tashmë kontakte përmes telefonit dhe se Antonio është i gatshëm të ndihmojë kolumbianen për gjithçka që i nevojitet, madje ata kanë rënë dakord të takohen në Miami.

Jam në gjendje të them se Shakira dhe Antonio de la Rúa kanë rifilluar të kenë kontakte përmes telefonatave dhe takimeve që janë planifikuar për më vonë, sepse ajo po kalon një kohë shumë të vështirë. Kjo është një bombë!

Shakira dhe De la Rúa kishin një lidhje prej më shumë se 11 vitesh, madje kolumbiani i dedikoi këngë, si “Día de enero” dhe të tjera. Disa javë pas lajmit për ndarjen e Piques me Shakirën, argjentinasi ka qenë në kontakt me ish të dashurën e tij dhe tani ata janë afër ribashkimit. E megjithëse janë vetëm thashetheme, vetë Shakira në një intervistë të fundit tha se për momentin nuk do të kërkonte partner, sepse duhej të priste që ajo plagë që i ishte shkaktuar t’i shërohej por a do të jetë De la Rua ai që do të ndihmojë në shërimin e asaj plage?


Të fundit

Tirana dhe Taranto marrëveshje, Veliaj: Më shumë projekte sportive të përbashkëta

Tirana dhe qyteti italian i Tarantos nënshkruan një marrëveshje binjakëzimi për bashkëpunim në fushat e sportit dhe rinisë. Kryetari...

Moti i keq bën namin, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra tregtare, situatat më problematike

Moti i keq ka goditur sërish vendin fqinj, Italinë. Situata më problematike paraqitet në ishullin e Siçilisë, ku për shkak të shiut të dendur gjatë...

“Me bilbilin e këngës tonë popullore”, Meta pozon i buzëqeshur krah Bujar Qamilit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka publikuar një foto ku shfaqet me këngëtarin e muzikës qytetare popullore, Bujar Qamilin. Meta, teksa sot shfaqet...

Daily Mail shkrim për Ismet Shehun: U fut kontrabandë në Angli dhe gatoi për Mbretëreshën

Emigrant në Angli dhe kthehet në atdhe për të investuar dhe qëndruar me familjen, kështu fillon historia e kuzhinierit tashmë të njohur Ismet Shehu,...

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio Televizionin Publik Shqiptar’ pas bujës...

Lajme të tjera

Web TV