‘Deklarimet e Doktorit njësoj si të Lulit’/ Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë me ato të Lulzim Bashës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elezi shkruan se është e neveritshme të shohësh që ata njerëz që dikur të qërronin për Bashën, sot të qërrojnë për Berishën.

Sipas Elezit, jemi në rrezik të vazhdimit të të njëjtit model.

“Shtatorët e Revolucioneve” !

Ne 2018, Luli u premtoi shqipetareve se ne shtator jo vetem qe s’do lejonte rivendosjen e traut ne rrugen e Kombit, por se do ishte muaji i “revolucionit” per largimin e Rames.

4 vjet me pas u premtua e njejta nga Doktori.

Sot u futem ne Tetor dhe deklarimet e Doktorit fatkeqsisht po u ngjajne atyre te Lulit.

Ne 11 dhjetor paralajmerova se jemi ne rrezik te vazhdimit te njejtit model.

Dikush mund te rendis plot justifikime, edhe Luli nuk linte gje mangut.

Ajo qe te neverit eshte kur sheh po te njejtat fytyra qe dikur ish-drejtues fanatik qe te qerronin per Lulin, sot te qerrojne per Berishen, per me teper kur kritika eshte po e njejta.

Fjaskot ne deklarata jo vetem tregojne mungese serioziteti por zbehin edhe frymen te reagimit.

Politika dhe modeli i politikaneve Fol-e-Luj duhet te zevendesohet edhe nga modeli Fol-e-Mbaj.

Me pelqen kjo se eshte edhe tipike konservatore’, shkruan Ibsen Elezi.


Të fundit

110-vjetori i Pavarësisë/ Biden uron Shqipërinë: Do vazhdojmë t’ju mbështesim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joseph R. Biden Jr., ka uruar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe...

Fierakët rikthejnë Nëntorin 1912, parakalim me kuaj e plis në kokë në qytet

Një grup të rinjsh nga qyteti i Fierit kanë risjellë dhe njëherë në vëmendje nëntorin e vitin 1912. Në këtë ditë feste për gjithë...

Dhunuan nënën e moshuar/ Nusja e mohon: E ka inskenuar për të përfituar banesën

Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” është trajtuar një rast i rëndë ku një grua e moshuar pretendon se është dhunuar nga...

Shmanget tragjedia/ Fëmija 13-muajsh gëlltit kanabis, shpëton mrekullisht nga mbidoza

Një fëmijë 13-muajsh ka përfunduar në spital pasi kishte gëlltitur kanabis. Ngjarja ka ndodhur në Palermo të Italisë ndërsa bëhet e ditur se vogëlushi...

“Made in Italy”/ Sekuestrohen mijëra veshje ‘false’ prodhuar në fasoneritë shqiptare

Rreth 75 mijë veshje me vlerë 8 milionë euro, prodhuar në Shqipëri, Bullgari e Tunizi janë sekuestruar nga Guardia di Finanza Italiane e Venezias...

Lajme të tjera

Web TV