“E vështirë jeta si i pasur”, Hasbulla i mërzitur: Më duan vetëm për para

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëse jeni përdorues i rregullt i rrjeteve sociale duhet të keni vënë re “fëmijën e vogël” që njëkohësisht duket i madh dhe quhet Hasbulla.

Tani ai jeton një jetë të shtrenjtë me makina, veshje e ora luksoze. Por ylli i rrjeteve sociale thotë se të qenurit i pasur ka edhe anë negative që kanë ndikuar në marrëdhëniet e tij.

Në një video të publikuar nga ai vetë, ai ka treguar se shokët e tij e duan vetëm për paratë që ai ka. Ai thotë se ka nevojë për miq të vërtetë që nuk rendin pas parave të tij.

“Dua që miqtë e mi më të ngushtë të jenë njerëz normalë. Disa miq të mirë të ngushtë, më mjaftojnë. Sepse kohët e fundit ata janë pas parave të mia. Të gjithë kërkojnë para. Kjo është arsyeja pse unë dua miq të mirë.Kur shkoj diku për shembull në Dubai ose diku tjetër. Kur kthehem, papritmas të gjithë më thonë “vëlla, vëlla…” dhe pastaj më kërkojnë para. Tani e kuptoj se çfarë po ndodh më duhet të ngushtoj rrethin tim të miqve”, ka thënë Hasbulla.

Hasbulla thotë se jeta e tij është e vështirë dhe se nuk ua rekomandon të tjerëve. Sipas tij rëndësi ka shëndeti, lumturia dhe gëzimi.

“Pra, mos e ëndërroni këtë lloj jete. Nuk është ashtu siç mendojnë njerëzit, nuk është aq e mirë. Ndonjëherë më çon këtu, ndonjëherë më çon atje. Gjithçka që të gjithë shohin është se sa para fitoj. Kjo është një jetë e vështirë vëlla. Shumë e vështirë, nuk e rekomandoj. Gjëja më e rëndësishme është që të jeni të shëndetshëm, të lumtur dhe të gëzuar”, është shprehur ai.

Lexo edhe :  Sa e rrallë është ngjyra juaj e syve?

 

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV