Horoskopi ditor, 1 tetor 2022

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dashi

Bashkohuni me dikë që i di faktet e tij ose të saj. Së bashku, ju mund të pushtoni botën. Ndoshta ju keni takuar dikë përmes punës suaj që ka një ide për një biznes të ri që ai ose ajo dëshiron të nisë, me ju si partner.

Demi

Vetëm për shkak se ju mund të jeni më lart në detyrë se dikush që sapo ka filluar në vendin tuaj të punës nuk do të thotë që ju duhet të shpërfillni idetë e tij ose të saj në asnjë mënyrë. Me shumë mundësi, ju mund të mësoni shumë nga “gjaku i ri” që sapo ka ardhur.

Binjakët

Përdorni arsyetimin tuaj deduktiv për të gjetur një zgjidhje për një problem që ju shqetëson për një kohë tani. Ju keni të gjitha të dhënat që ju nevojiten. Tani ju vetëm duhet t’i bashkoni ato në një mënyrë që të ketë kuptim. Luaj rolin e një detektivi privat.

Gaforrja

Ju mund të jeni i vetmi që kupton vërtet çdo anë të çështjes. Kontributi juaj është jashtëzakonisht i vlefshëm për njerëzit me të cilët punoni. Mos u fshihni në sfond ndërkohë që i lini të tjerët të debatojnë pa nevojë. Sillni idetë tuaja.

Luani

Ju e dini se keni të drejtë për diçka, por nuk mund t’i bindni njerëzit e tjerë për këtë. Fjalët e tua nuk po dalin ashtu siç duhet. Duket se jeni i ashpër, agresiv dhe shumë kokëfortë. Zbutuni pak.

Virgjëresha

Përpara se t’u tregoni njerëzve të tjerë se si të vazhdojnë, sigurohuni që e dini se me kë keni të bëni. Personi me të cilin po flisni mund të jetë më me përvojë se ju dhe ai ose ajo ka të ngjarë të ofendohet nga natyra juaj arrogante. Bej kujdes.

Lexo edhe :  Si u përpoq Kremlini të më rekrutonte edhe pse vrau babanë tim

Peshorja

Mos u zhytni në emocionet tuaja. Humori juaj mund të jetë mjaft i thartë, por mendimi juaj është i qartë. Mos lejoni që ndjenjat tuaja t’ju shpërqendrojnë nga puna e rëndësishme analitike që po bëni. Qëndroni të fokusuar dhe mund të arrini shumë.

Akrepi

Nëse jeni të lodhur duke qenë në të njëjtin pozicion të vjetër me të njëjtën pagë të vjetër, atëherë pyesni eprorët tuaj se çfarë mund të bëni për të ecur përpara. Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë me qëllimet dhe dëshirat tuaja. Tregoni se jeni të gatshëm të bëni atë që duhet për të ecur lart.

Shigjetari

Emocionet tuaja janë pikat tuaja të forta, jo pikat tuaja të dobëta, prandaj sigurohuni që të mos i shpërfillni ato – veçanërisht sot. Të tjerët mund t’ju ndihmojnë të plotësoni boshllëqet me disa gjëra që nuk i dini, por asgjë nuk mund ta zëvendësojë intuitën tuaj.

Bricjapi

Të qenit me të tjerët do t’ju japë kontributin krijues që ju nevojitet për ta bërë ditën të shkojë pa probleme. Nëse përpiqeni të bëni gjithçka vetë, planet tuaja do të dështojnë. Është e rëndësishme që të largoni idetë e të tjerëve. Një mendim i dytë dhe i tretë është thelbësor.

Ujori

Sot do të vini re një ekuilibër të brendshëm që do t’ju bëjë më të sigurt në përgjithësi. Kjo harmoni e brendshme do të ketë efekte të mrekullueshme valëzuese për njerëzit përreth jush. Të gjitha bisedat dhe negociatat me të tjerët do të jenë jashtëzakonisht të qeta.

Peshqit

Një tension i jashtëzakonshëm po krijohet në vendin tuaj të punës midis punëdhënësve dhe punonjësve. Gjithnjë e më shumë incidente kundërshtimi dhe agresioni po ndodhin përreth jush. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që të qëndroni neutral gjatë kësaj kohe të vështirë.


Të fundit

Merkato e kohës moderne, ja sa do ta kishin vlerën sot Ronaldo Fenomeni dhe Maradona

Çmimet që duhen paguar për të blerë “yjet” e mëdhenj të futbollit kanë shkuar në “stratosferë”. Dhe kur mendon...

Berisha falenderon liderët europianë: Ky samit është mbështetje në veçanta për PD

Sali Berisha nuk ka kursyer falenderimet për liderët europianë që ndodhen në Tiranë për samitin e BE. Ndonëse ka thirrur protest në këtë ditë...

Goditja e Berishës, Meta shfrenon gjuhën ndaj Ramës: Tradhtar, skizofren….

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka  sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, duke akuzuar këtë të fundit për sulmin ndaj kryetarit të PD-së,...

Marrëveshja Roaming, Varhelhy: Shtytje të rëndësishme në tregun e telekomunikacionit

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, ka folur në Tiranë lidhur me marrëveshjen e firmosur ditën e sotme mes BE-së dhe Ballkanit...

“Kortezhi i dhimbjes”, demokratët “vajtojnë” emigrantët shqiptarë

Vijon protesta e organizuar nga Partia Demokratike sot Tiranë. Krahë pankartave kundër qeverisë Rama, nuk kanë munguar as simbolit thumbuese ndaj qeverisë. “Kortezhi i dhimbjes shqiptare”,...

Lajme të tjera

Web TV