Ndryshime në Polici, Muhamet Rrumbullaku emëron drejtues të rinj në Durrës dhe Dibër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Drejtori i Policisë së Dibrës, Skënder Hita raportohet se do të jetë kreu i ri i Policisë së Durrësit. Transferimi i tij në detyrë është firmosur nga kryepolici Muhamet Rrumbullaku, duke sjell Hitajn nga qarku i Dibrës në Durrës.

Skënder Hita vjen nga një karrierë e spikatur në Policinë e shtetit, për më shumë se 20 vjet nën uniformë. Ai vjen si propozim i parë i Rrumbullakut dhe do të drejtojë Durrësin, si dhe do të ketë në kontroll territorin e këtij qarku.

Prej më shumë se dy muajsh Qarku i Durrësit vepronte me drejtues të komanduar, pasi Neritan Nallbati u emëruar në shef i Policisë Kriminale.

Dhimitraq Ziu është emëruar në vend të Hitajt në Dibër. Ai ishte zëvendës drejtor për rendin në Durrës, ndërsa më herët ka qenë Drejtor i Policisë Rrugore dhe zëvendës drejtor në Tiranë për rendin e sigurinë.


Të fundit

E ëma e agresorit që sulmoi Berishën kërkon ndjesë: Ka probleme të shëndetit mendor

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit që goditi sot me grusht kreun e PD-së Sali Berisha është shprehur në një...

Sulmi fizik ndaj Berishës/ Spaho: Ky është provokimi më i rëndë që nga vrasja e Hajdarit

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me sulmin që iu bë Sali Berishës, ku u qëllua me grusht nga Gerti Shehu. Spaho...

Goditja ndaj Berishës/ Rama: Akt i pajustifikueshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së...

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Lajme të tjera

Web TV