Përfundon numërimi, Besart Xhaferri zgjidhet kreu i ri i FRPD-së

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vetëm pak minuta më parë është mbyllur numërimi i votave për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së.

Lidershipi i të rinjve demokratë i është besuar Besart Xhaferrit me 5256 vota.

Sipas rezultatit paraprak të garës për FRPD-në, në zgjedhje kanë marrë pjesë 9470 votues.

Konkretisht kandidatët kanë marrë:

Alesia Balliu – 186 vota

Arnold Kariqi – 1683 vota

Artjon Bajramaj – 528 vota

Barbara Doda – 452 vota

Besart Xhaferri – 5256 vota

Mariglend Doçi – 1292 vota.


Të fundit

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më...

Urim për 110-vjetorin e Pavarësisë/ Flamuri ynë “valëvitet” në faqen e institucionit grek

Greqia u është bashkuar vendeve që kanë uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. Ka qenë ministria e Jashtme e Greqisë, që ka shprehur urimet...

“Si qytetarja më e re”, Dua Lipa pozon me flamurin shqiptar: Mezi pres me ju pa sonte

Disa orë para koncertit në sheshin Skënderbej, Dua Lipa ka ndarë një video në rrjete sociale me flamurin kuq e zi. Ajo shkruan se...

110-vjetori i Pavarësisë/ Biden uron Shqipërinë: Do vazhdojmë t’ju mbështesim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joseph R. Biden Jr., ka uruar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit. Në mesazhin e...

Lajme të tjera

Web TV