“S’jam gati të…”, reperi i njohur rus i jep fund jetës për të mos shkuar në luftë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reperi i njohur rus Ivan Vitalievich Petunin, 27 vjeç i ka dhënë fund jetës, pas një mesazhi në rrjetet sociale, ku ka thënë se nuk mund të shkojë në Ukrainë dhe të vrasë njerëz.

Reperi me emrin e artit Walkie në një mesazh në rrjetin social tha “nuk mund ta marr mëkatin e vrasjes në shpirt dhe nuk dua, nuk jam gati të vras ​​për asnjë ideal. Unë zgjedh të mbetem në histori përgjithmonë, si një njeri që nuk e mbështeti atë që po ndodhte. Unë nuk jam gati të marr armët dhe të vras ​​llojin tim”.

Të premten, trupi i Petunin u gjet pranë një ndërtese shumëkatëshe në qytetin rus të Krasnodarit. Reperi, i cili më parë ka shërbyer në ushtrinë ruse, u tha fansave të tij: “Nëse po e shikoni këtë video, atëherë nuk jam më gjallë.”

Kujtojmë që qytetarët rusë po mundohen të largohen nga vendi pasi Vladimir Putin në një deklaratë tha se do të rekrutoheshin 300.000 ushtarë shtesë në luftën në ukrianë.

Reperi besonte se mobilizimi i pjesshëm i trupave të Putinit në vijën e frontit do të kthehej së shpejti në mobilizim të plotë.


Të fundit

Japonia kërkon të shkaktojë surprizën e radhës ndaj Kroacisë, ja formacionet zyrtare

Japonia dhe Kroacia do të përballen në 1/8 e finales në Kupën e Botës. Japonezët arritën deri në këtë fazë...

Shifra stratosferike, zbulohet klubi i ri dhe kontrata e Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo do të luajë për Al-Nassr nga 1 janari. Prestigjiozja spanjolle “Marca” shkruan se gjithçka është e mbyllur dhe se “ylli” portugez do...

The Telegraph: Anglia ka nevojë të ndryshojë sistemin e emigracionit

Media britanike The Telegraph ka theksuar se e vetmja mënyrë për të ndaluar emigrimin e paligjshëm në Angli është duke ndryshuar sistemin e emigracionit....

Tronditëse/ Fundoset anija me emigrantë në Itali, katër të zhdukur, mes tyre një foshnjë

Një anije e vogël plot me emigrantë u fundos mbrëmjen e djeshme në ishullin jugor të Italisë, Lapedusa. Për pasojë katër pasagjerë rezultojnë të zhdukur. Midis...

FIFA hap hetime ndaj Serbisë për ndeshjen me Zvicrën, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

FIFA ka hapur hetimet ndaj Serbisë pas ndeshjes me Zvicrën të premten mbrëma ku serbët u mposhtën me rezultatin 3 me 2. Sipas gazetës...

Lajme të tjera

Web TV