VIDEO/ Bayerni rikthehet tek fitorja duke “shtypur” Leverkusen-in

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern Munchen është rikthyer te fitoret në Bundesligë, madje e bën këtë gjë ndaj një kundërshtari si Bayer Leverkusen dhe me shifrat 4-0.

Vendasit do merrnin avantazhin shumë shpejt, që në minutën e dytë. Gjuajtja e Sane do përfundonte pas shpinës së Hradeckyt, në një aksion model.Bavarezët do kalonin ndeshjen në shinat e duhura në minutën e 17-të, pasi Musiala dyfishoi. Brenda pjesës së parë, edhe Sadio Mane la gjurmën e tij.

Ekipi i Nagelsmann dominoi totalisht fraksionin e parë, duke mbajtur topin në më shumë se 65%. “Aspirinat” e patën të vështirë të reagojnë, teksa provuan vetëm me anë të disa kundërsulmeve sporadike.Pjesa e dytë nuk do sillte asgjë tjetër përveç një goli të Muller.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV