“E kanë me dëshirë”/ Lideri çeçen dërgon në luftë për Putinin 3 djemtë e tij të mitur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i luftës i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov, ka deklaruar se po dërgon 3 djemtë e tij për të luftuar në Ukrainë.

Njoftimi vjen vetëm dy ditë pasi lideri çeçen i bëri thirrje presidentit Putin që të përdorte armë bërthamore në luftë.

Kadyrov tani ka njoftuar se tre djemtë e tij adoleshentë po shkojnë drejt vijës së parë, duke përfshirë djalin e tij 14-vjeçar Adam.

Kadyrov shkroi në faqen e rrjeteve sociale të Rusisë, VK: Akhmat, Eli dhe Adam janë përkatësisht 16, 15 dhe 14 vjeç, por stërvitja e tyre ushtarake ka filluar shumë kohë më parë, pothuajse që në moshë të re.

“Gjithmonë kam besuar se qëllimi kryesor i çdo babai është të rrënjosë devotshmërinë tek djemtë e tij dhe t’i mësojë ata të mbrojnë familjen, njerëzit dhe atdheun. Nëse doni paqe, përgatituni për luftë!

“Akhmat, Eli dhe Adami janë gati të përdorin aftësitë e tyre. Dhe unë nuk po bëj shaka.

“Ka ardhur koha të tregohen në një luftë të vërtetë dhe kjo është dëshira e tyre, vetëm e mirëpres.

“Së shpejti ata do të shkojnë në vijën e frontit dhe do të jenë në seksionet më të vështira të linjës së kontaktit”, shkroi Ramazan Kadyrov.


Të fundit

Vrasja e gruas shtatzënë nga ish bashkëshorti, pezullohen katër policë në Kosovë

Vrasja e gruas shtatzënë, Hamide Magashi nga ish-bashkëshorti i saj, Sokol Halili në ambientet e spitalit në Prishtinë  tronditi...

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Lajme të tjera

Web TV